برترین‌های جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری مشخص شدند

ارومیه- ایرنا- چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری با معرفی برترین‌ها به‌کارخود پایان داد.

در این جشنواره،  بر اساس رای هیات داوران در بخش داخلی "رویا شاه‌حسین‌زاده" از ارومیه مقام نخست را کسب کرد و مهدی میرزا رسول‌زاده، وحید طلعت، حسین میانجی و زهرا اسماعیل‌پور در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

در بخش خارجی نیز "عارف علی‌اف" از جمهوری آذربایجان اول شد، گول‌بالا فنائی به مقام دوم رسید و نجات نصری،  عادل اکبر، عاصی نصرت آغااوغلو و صادق بشیری، علیرضا عاشیق و علی کاچان از جمهوری آذربایجان، عراق و ترکیه در رده‌های سوم تا هشتم قرار گرفتند.  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین با اشاره به جایگاه هنر و شعر اظهار داشت: باید تنگ‌نظری‌ها در این عرصه کنار گذاشته شود تا زمینه برای شکوفایی استعدادها در زمینه شعر و هنر فراهم شود.

حجت الاسلام محمدعلی خسروی با بیان اینکه عده‌ای کوته‌نظر زبان هنر را نمی‌شناسند، گفت: وظیفه ذاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا زمینه را برای شکوفایی انواع هنرها مهیا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم گفت: از ۲۷۵ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۲۴۰ اثر مربوط به استان‌های داخل کشور و ۳۵ اثر مربوط به کشورهای جمهوری آذربایجان، عراق و ترکیه است.

حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: داوری آثار ارسالی توسط داورانی از استان‌های آذربایجان‌غربی، اردبیل و تهران صورت گرفت.

 سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی نیز سال گذشته با حضور ۲۴۸ شاعر داخلی و خارجی به میزبانی ارومیه برگزار شد.

قرائت اشعاری توسط شعرای داخلی و خارجی و همچنین رونمایی "کتاب گونش ضیافتی ۳" از جمله برنامه های این مراسم بود.

۸۱۳۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =