۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83455731
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ درصد مراکز دانشگاه علمی کاربردی خصوصی است

یزد - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی کشور جمعیت دانشجویی این مجموعه علمی آموزشی را ۲۵۰ هزار دانشجو در ۶۰۰ مرکز اعلام کرد و گفت: ۸۰ درصد این مراکز توسط بخش خصوصی ایجاد و مدیریت می‌شود و بقیه توسط نهادهای غیردولتی و زیر نظارت این دانشگاه فعالیت می‌کند.

محمدحسین امید روز هارشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان یزد افزود: با توجه به مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر واگذاری مراکز آموزش علمی‌کاربردی دولتی به بخش غیردولتی، تعداد مراکز این دانشگاه از یک هزار و  ۱۰۰ واحد به ۶۰۰ واحد دانشگاهی تقلیل یافته است.

وی یکی از مشکلات مهم جامعه، را موضوع اشتغال و آمار نگران‌کننده نرخ بیکاری دانست و یکی از مهمترینراهکارهای رفع این مشکل را آموزش‌های مهارتی عنوان کرد.

 به گفته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، ۷۰ درصد از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه صاحب شغل هستند و رویکرد آموزش با توجه به نیاز بازار کار از اولویت‌هایی است که در این دانشگاه دنبال می شود.

امید افزود:  در سال‌های اخیر بخشی از جامعه، مهارت‌آموزی را بر مدرک‌گرایی ترجیح می دهند  و شاید این که نیمی از شرکت‌کنندگان آزمون سراسری امسال هنوز اقدامی برای انتخاب رشته نکرده‌اند، موید همین موضوع باشد .

افزون بر یک‌هزار و ۵۰ مدرس در مراکز زیرمجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد به آموزش دانشجویان می‌پردازند.

هم اکنون افزون بر هشت هزار دانشجو در ۱۵۰رشته تحصیلی در مقطع کاردانی و کارشناسی در ۲۳ مرکز فعال دانشگاه علمی کاربردی یزد مشغول به تحصیل هستند. 

۷۵۳۶/ ۶۰۱۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =