۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83455717
۰ نفر

برچسب‌ها

ستاری: مردم محور توسعه اقتصاد دانش بنیان هستند

بوشهر- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: شرکت‌های علم و فناوری اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان به شمار می‌روند و مردم به عنوان محور و پایه اصلی این توسعه اقتصاد هستند.

سورنا ستاری روزچهارشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: در همین ارتباط باید فرهنگ اقتصاد دانش بنیان از مسیر دانشگاه‌ها در جامعه ترویج شود.

وی اضافه کرد: وجود نگاه جدید در مسیر دانشگاه‌ها باعث تقویت نگرش دانش بنیان جوانان می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهارداشت: امروز برای تحقق ایده "ما می توانیم" باید نگاه‌ها از توجه به منابع زیرزمینی به سمت نیروی انسانی تغییر کند و محوریت در این بخش دانشگاه‌ها هستند.

وی بیان کرد: برای کمک به شرکت‌های‌ دانش بنیان بزودی صندوق پژوهش و فناوری در استان بوشهر راه‌اندازی و تلاش می‌شود تا دهه فجر امسال مرکز جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس افتتاح شود.

ستاری گفت: استان بوشهر در صنایع و زیست فناوری دریایی مزیت‌های‌ قابل توجهی دارد که باید از این مزیت‌ها استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: گام دوم انقلاب مبتنی بر دانش، توسعه علم و حرکت به سمت خودکفایی و تولید و مرجعیت در عرصه دانش و محصولات دانش بنیان است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: استان بوشهر جغرافیای فوق العاده برای تحقق اندیشه های رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی بیان کرد: در حوزه علم و فناوری نگاه و گفتمان عمیقی در استان بوشهر ایجاد شده به نحوی که امروز این استان به عنوان منطقه علم و فناوری ایران انتخاب شده است.

وی اضافه کرد: تلاش می‌شود با تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری مرکزی برای تولید، صادرات و ترانزیت محصولات دانش بنیان دراستان تاسیس شود.

استاندار بوشهر گفت: با توجه به روند رشد شرکت‌های دانش بنیان در کشور تفکر ما می‌توانیم در حوزه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری تفسیر شده است.

عبدالکریم گراوند افزود: درشرایط تحریم که نیاز به توان و تخصص نخبگان وشرکت‌های دانش بنیان است این معاونت توانسته گام‌های موثری در این راستا بردارد.

۶۰۴۷/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =