۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83455688
۱ نفر

برچسب‌ها

استارکاپ ۹۸ برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیر مرکز نجوم آوا استار از برگزاری پنجمین دوره از رقابت‌های جامع منجمان آماتور ایران (استار کاپ ۹۸) در روزهای پنجشنبه و جمعه در محل «کاروانسرای قصر بهرام» خبر داد.

«ندا جعفری» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: رقابت استار کاپ، رقابت جامع منجمان آماتور ایران است که به همت «سید مصطفی امام» مدیر مرکز نجوم آوا استار در سال ۹۴ برگزار شد. امسال پنجمین دوره از این رقابت‌ها با همکاری سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و انجمن نجوم ایران در روزهای ۷ و ۸ شهریور برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد که استارکاپ رقابت جامع منجمان آماتور ایرانی است که در آن مهارت‌های علمی و عملی شرکت‌کنندگان ( نظیر مهارت‌های رصد با چشم غیر مسلح و ابزار نجومی، شناخت آسمان، اصول پیمایش ،توانایی ثبت علمی رصد، محاسبات آماتوری و ....) موردسنجش قرار می‌گیرد.

جعفری هدف از برگزاری این رقابت‌ها را بالابردن سطح سواد نجومی منجمان آماتور عنوان کرد و گفت: امسال حدود ۷۰ نفر برای شرکت در استار کاپ ۹۸ ثبت نام کرده‌اند.

به گفته مدیر مرکز نجوم آوا استار، مراسم افتتاحیه استارکاپ ۹۸ فردا پنجشنبه در محل آسمان نمای سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برگزار می‌شود و بعد شرکت کنندگان به سمت کاروانسرای قصر بهرام واقع در  ۶۰ کیلومتری جنوب ورامین واقع در پارک ملی کویر حرکت می‌کنند.

جعفری با اشاره به اینکه استارکاپ ۹۸ در سه بخش رقابت نجومی، رقابت عکاسی و رقابت آموزشی برگزار می‌شود، گفت: در بخش رقابت عکاسی شرکت کنندگان در زمینه های مختلف نجومی مانند نجوم رصدی، اسکچ (ثبت رصد و گزارش)، اصول پیمایش (امتحان کتبی و شفاهی) به رقابت می پردازند که به نفر اول برگزیده این بخش یک سکه بهار آزادی، نفر دوم نیم سکه بهار آزادی و نفر سوم ربع سکه بهار آزادی تعلق می‌گیرد.

جعفری ادامه داد: امسال در رقابت عکاسی یک بخش ویژه به نام «عکاسی معماری در شب» از طرف میراث فرهنگی گنجانده شده است و در این رقابت تنها به نفر اول یک عدد ربع سکه بهار آزادی اهدا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =