۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 2602
کد خبر: 83455668
۰ نفر

برچسب‌ها

مشگین‌شهر عطر و بوی محرم گرفت

اردبیل - ایرنا - بر اساس یک سنت دیرینه مذهبی‌ همه ساله با ورود به دهه سوم ماه ذیحجه اهالی مشگین‌شهر پس از اقامه نماز مغرب به خیابان‌ها آمده و در قالب دسته‌های مختلف به عزاداری می‌پردازند.

به گزرش ایرنا ، در این عزاداری که تا پاسی از شب ادامه می‌یابد اهالی با تشکیل حلقه‌های انسانی به نشانه اتحاد و همبستگی و خواندن اشعار مذهبی بصورت حماسی عزاداری می‌کنند.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشگین‌شهر روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شاخسی در شهرستان مشگین‌شهر سابقه چند صد ساله دارد و نحوه و اجرای این عزاداری در مناطق مختلف شهرستان متفاوت است.

 حجت‌الاسلام صمدی اظهار کرد: تا چند سال پیش این مراسم پس از عید قربان در این منطقه برگزار می‌شد اما در ۲ سال اخیر بر اساس هماهنگی‌های انجام شده آیین شاخسی در این شهر محدودتر شده است.

فرماندار مشگین شهر نیز در حاشیه برگزاری این مراسم از تعلل مسئولان وقت این شهرستان در ثبت آیین شاخسی در فهرست آثار معنوی کشور انتقاد کرد.

 اکبر صمدی گفت: در سال ۹۱ آیین مذهبی شاخسی که بر اساس اذعان همگان مشگین‌شهر مهد اصلی این نوع عزاداری است به نام یکی دیگر از شهرستان‌های استان در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسیده و مسئولان باید در این زمینه پاسخگو باشند.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار ارد.

۷۱۱۷/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =