۴۲۰ میلیارد ریال در طرح های کشاورزی هفته دولت هزینه شد

شهرکرد- ایرنا رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از تکمیل و بهره برداری ۴۳ طرح بخش کشاورزی به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت: برای اجرای این تعداد طرح افزون بر ۴۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

ذبیح الله غریب روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت افزود: با بهره برداری از طرح های یادشده ، زمینه اشتغال برای یک هزار و ۲۳۱نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می شود.

به گفته وی ، طرح های آماده بهره برداری شامل مزرعه شیلات و آبزی پروری ، دامپروری ، آبیاری نوین و صنایع تبدیلی است که در سطح همه شهرستانهای استان اجرا شده است.  

وی همچنین میزان خسارت وارد شده به بخش زراعی، باغی، دامی، شیلات و طیور این استان در سال زراعی گذشته بر اثر خشکسالی و دیگر بلایای طبیعی را ۵ هزار و ۷۰۰میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : امسال دولت تدبیر و امید با پرداخت بیش از ۷۲۰ میلیارد ریال به صورت یارانه تسهیلات ، بخشی از خسارت این قشر مولد و تولید کننده را برعهده گرفته است.

غریب، از امهال سود و جریمه دیرکرد حدود ۱۳ هزار و ۶۵۰  پرونده تسهیلات پدیده خشکسالی ۹۷ توسط بانکهای عامل  خبر داد و تصریح کرد: از این میزان، یارانه ۸۳ درصد جذب شده است.

وی ، پرداخت تسهیلات بلاعوض به بخش کشاورزی این استان  برای نخستین بار در طول دوران انقلاب اسلامی  را یادآور شد و گفت: ۵۲۰ میلیارد ریال غرامت بصورت تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان سیلاب مخرب بهار امسال اختصاص یافت که ۵۰ درصد آن ابلاغ و در حال پرداخت است .

وی  با اشاره به تشکیل ۴ هزار و ۸۰۰ پرونده خسارت سیلاب بهار سال زراعی جاری در استان ، تاکید کرد : علاوه بر پرداخت پرداخت تسهیلات بلاعوض یادشده، افزون بر ۱۳۵ میلیارد ریال وام کم بهره با کارمزد ۴ درصد برای پرداخت بهره برداران خسارت دیده از سیل در نظر گرفته شده است.   

نماینده ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت اظهار داشت : شهیدان رجایی و باهنر ، با ولایت مداری در مسیر خدمت گام برداشتند و به همین خاطر مهر محبت آنها در دل اقشار ملت نشست.

حجت الاسلام  حبیب الله زمانی تصریح کرد: عمل به تکلیف الهی و دست پاکی و ساده زیستی خدمت کوتا مدت شهید رجایی را در در قلب امت تا ابد جاویدان کرد. 

به گزارش ایرنا ، سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی شامل باغی ، زراعی ، دام و طیور، شیلات و زنبورعسل در چهارمحال و بختیاری تولید می شود.

۶۱۹۹/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =