گسترش فرهنگ صلح و سازش از لوازم ایجاد امنیت پایدار جامعه است

قصرشیرین- ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: گسترش فرهنگ صلح و سازش و رفع اختلافات بین مردم از لوازم ایجاد امنیت پایدار در جامعه است.

محمدرضا عدالتخواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز در شهرستان سرپل ذهاب به جهت تلاش و همت مسئولان و همکاری مردم امنیت پایداری برقرار است.
وی اظهار داشت: مجموعه دادگستری در حوزه وظایف خود باتلاش مستمر همکاران قضایی درجهت برقراری، حفظ و ارتقاء امنیت پایدار شهرستان سرپل ذهاب در تلاش هستند.
رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: صلح و سازش از موارد مهم در برقراری امنیت است که در دستور کار دادگستری قرار گرفته است.
عدالتخوده اذعان داشت: دادگستری در تلاش است که فرهنگ صلح و سازش را در جامعه از طریق رفع اختلافات توسط بزرگان و معتمدین در مساجد، هیات های مذهبی و روستاها گسترش دهد تا با این کار هم از ورود پرونده ها به مراجع قضایی بکاهد و هم درجهت ارتقاء امنیت پایدار جامعه جامعه گام بردارد.
وی از مردم خواست در راه ایجاد صلح و سازش و رفع اختلافات در جامعه همراه دستگاه قضایی بوده و در این مسیر با دادگستری همکاری نمایند.
وی گفت: باتوجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب، دستگاه قضایی استان درتلاش است تا نیروهای جوان را به کارگیری کرده و امروز نیز دادستان شهرستان سرپل ذهاب را از میان نیروهای انقلابی جوان انتخاب کرده است.
عدالتخواه در پایان افزود: کادر سازی خوبی از بین نیروهای انقلابی جوان در دادگستری استان کرمانشاه صورت گرفته که می تواند منشا خیرات و خدمات مناسبی برای ارائه خدمت به مردم قرار گیرند.

در مراسمی امروز با حضور رئیس کل دادگستری استان، امام جمعه، فرماندار ‌و رییس دادگستری سرپل ذهاب، سعید زریری به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب این شهرستان منصوب و از زحمات و تلاش‌های محمد صادقی دادستان سابق این شهرستان تقدیر شد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹