۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۰
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83455571
۰ نفر

برچسب‌ها

مجموعه تصویری - آموزشی "سبک زندگی رضوی" در مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا- مجموعه تصویری، آموزشی "سبک زندگی رضوی" که به سفارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و همت اندیشکده آرمان شهر معنوی تولید شده است روز چهارشنبه در مشهد رونمایی شد.

معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: ترویج فرهنگ و سیره رضوی مهمترین دغدغه مسئولان است که باید مورد توجه همه مدیران فرهنگی قرار گیرد.

محمد صادق براتی افزود: باید به گونه ای عمل کرد که وقتی زائری وارد خراسان رضوی می شود، چهره متفاوت از استان ببیند.

وی اظهار داشت: با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و حجم بسیار زائر ورودی به خراسان رضوی انتظار می رود مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بستری را فراهم کنند که با هر زبانی با سیره و فرهنگ رضوی آشنا شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: بنا به وظیفه ای که این نهاد در تبیین و ترویج ارزش های دینی و تاثیرات فرهنگی دارد، نقطه زیارتی مشهد از دیرباز مورد توجه قرار داشته است.

جعفر مروارید افزود: زیارت یک سبک زندگی ایرانی – اسلامی است و از جنبه های مختلف تجربه دینی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی قابل اعتنا است.

وی اظهار داشت: اگر بخواهم نمونه ای از زندگی یک ایرانی مسلمان را با یک توازن و هارمونی منسجم نشان دهیم باید زائر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را الگو قرار دهیم.

وی گفت: زیارت بویژه زیارت اربعین یک اجتماع مردمی بزرگ مبتنی بر صلح است که در یک انسجام مفهومی بیان شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: مشهد به دلیل تاثیرگذاری بر جهان اسلام ظرفیت گفت و گوی بین نسلی و بین ادیانی و بین مذهبی دارد، زبان بین المللی مجهز به هنر است که در کلیپ ها و انیمیشن های "سبک زندگی رضوی" جلوه گر می شود.

مروارید اظهار داشت: از انجا که کاهش آسیب های اجتماعی از برنامه های استاندار خراسان رضوی است، توجه به ارزشهای دینی و زیارت، فرهنگ و هنر می تواند در قالب های مختلف در فضای مجازی به عنوان بهترین ابزار برای کاهش آسیبب های اجتماعی عمل کند.

وی افزود: مضامین این مجموعه تصویری، نیازهای مدنی و اجتماعی زندگی روزانه ماست و عشق و محبت، احسان و نیکوکاری، ارزش های اسلامی و خانوادگی و دیگر مفاهیم را ترویج می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: اندیشکده آرمان شهر رضوی این مجموعه تصویری را با عناوین فرصت عاشقی، فرصت تغییر، فرصت مهربانی، شوق زیارت، کرامت، عشق و محبت تولید کرده است.

وی افزود: اندیشکده آرمان شهر رضوی سند توسعه فرهنگ رضوی را در هفت جلد تولید و از این طریق سبک زندگی رضوی را در کشور ترویج داده است.

۷۴۸۹/۶۰۵۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =