۱۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی دیم قصرشیرین آبی می شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: با بهره برداری از منابع آبی و استفاده از ظرفیت آب سدهای منطقه، ۱۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی دیم این شهرستان به سامانه نوین آبیاری تجهیز می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از اجرای طرح سامانه آبیاری نوین کشاورزی گفت: از مجموع این اراضی که به سامانه نوین آبیاری تحت فشار تجهیز شده، هم اکنون ۶ هزار هکتار آن آماده است و چهار هزار هکتار دیگر در دست اقدام است.

وی اظهار داشت از مجموع ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مجهز به سامانه نوبین آبیاری، ۲ هزار هکتار آن زیرکشت و چهار هزار هکتار آن نیز در صورت تخصیص آب پاییز امسال با شروع سال زراعی زیرکشت می رود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین ادامه داد: طرح امروز که در روستای «خراطها» به بهره برداری رسید در سطح ۱۵ هکتار، ۲۴۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای آن هزینه شده است.

 تاتار گفت: هم اکنون قصرشیرین ۳۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد و محصولات باغی این شهرستان در کشور نمونه است که بخش زیادی از آن نیز قابلیت صادرات دارد. 
وی از انواع  محصولات تولیدی این را شهرستان را که نوبرانه و سرآمد کشور هستند شامل مرکبات، خرما و انگور بیان کرد که علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه مرزی، درآمد بسیار خوبی را نیز برای باغداران به همراه دارد. 
وی اظهار داشت: توسعه کشت محصولات گلخانه ای با توجه به اینکه هم اکنون قصرشیرین دارای بیشترین سطح گلخانه های استان کرمانشاه و با هدف ایجاد اشتغال پایدار و بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان و همچنین توسعه بخش گردشگری در دست اقدام است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶