۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83455561
۰ نفر

برچسب‌ها

مستمری بگیران بهزیستی کشور ۶۰ درصد افزایش یافته اند

سبزوار- ایرنا- تعداد مستمری بگیران بهزیستی کشور در سال جاری ۶۰ درصد نسبت به پارسال افزایش یافته و میزان یارانه و مستمری آنها نیز سه تا پنج برابر شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری طرح های بهزیستی سبزوار گفت: در سال جاری برای تامین یارانه و مستمری مدد جویان، ۱۱ هزار میلیارد ریال برای بهزیستی کشور پیش بینی شد که این میزان نسبت به سال گذشته ۷۶ درصد افزایش داشت.
محمد نفریه با بیان اینکه این اعتبار از محل قانون جامع حمایت از معلولان مصوب سال ۱۳۹۶ در مجلس شورای اسلامی است اظهار داشت: این مبلغ برای تقویت مراکز غیردولتی، نگهداری و آموزش معلولان، توانمندسازی، مناسب سازی فضاها و سایر خدمات حمایتی معلولان هزینه می شود.
وی گفت: هم اکنون یک میلیون ۴۵۷ هزار معلول حسی، حرکتی، روانی، ذهنی و سالمند زیر پوشش این سازمان هستند که خدمات مختلف نگهداری، معیشتی، ویزیت در منزل، اشتغال، کارآفرینی و آموزش های مهارت های زندگی و حرفه آموزی به آنها ارائه می شود.
نفریه افزود: همچنین ۱۷۵ هزار معلول که با بعد خانوار یک نفر مستمری می گرفتند از ابتدای سالجاری بر مبنای بعد خانوار که میانگین چهار تا پنج نفر است مستمری دریافت می کنند.
در حال حاضر یک میلیون و ۴۵۷ هزار معلول در سامانه بهزیستی ثبت شده اند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =