۶۵۰ دانش‌آموز بی‌بضاعت در مهاباد نیازمند کمک خیّران هستند

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: ۶۵۰ دانش‌آموز نیازمند این شهرستان در آستانه آغاز سال‌تحصیلی جدید چشم انتظار کمک‌های مردم و خیران هستند.

حسین خضری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به راه‌اندازی ۶ پایگاه مردمی در مهاباد افزود: مرحله اول جشن عاطفه‌ها روز جمعه هشتم شهریور در مصلاهای نمازجمعه و مرحله دوم هم با استقرار سه پایگاه شهری و سه پایگاه روستایی در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۶۰ میلیون ریال در جشن عاطفه‌ها در این شهرستان جمع‌آوری شده بود، اضافه کرد: امسال هم پیش‌بینی می‌شود بیش از ۵۰۰ میلیون ریال در جشن عاطفه‌ها به صورت نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شود.

وی با اشاره به جمع‌آوری اقلام غیرنقدی در کنار کمک‌های نقدی مردم، از نیکوکاران خواست اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان شامل پوشاک دخترانه و پسرانه و انواع نوشت‌افزار را تحویل پایگاه‌های کمیته امداد دهند تا در آستانه شروع سال تحصیلی جدید در اختیار نیازمندان قرار گیرد. 

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) مهاباد با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها تا ۱۰ مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت: مرحله سوم و آخر این جشن مهرماه در مدارس شهرستان برگزار و در این مرحله پاکت‌های مخصوصی در بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: خیران می‌توانند با مراجعه به سایت اطلاع رسانی کمیته امداد، سامانه #۰۴۴۱۰*۸۸۷۷* و شماره حساب ۰۱۰۵۰۱۲۲۵۶۰۰۲ کمک‌های نقدی خود را پرداخت کنند، تا در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

جشن عاطفه‌ها رویدادی است که همه‌ساله در نیمه دوم شهریورماه و در آستانه بازگشایی مدارس با هدف کمک به ادامه تحصیل دانش‌آموزان نیازمند و گسترش فرهنگ انفاق، احسان و دستگیری از نیازمندان در سراسر کشور برای جمع‌آوری کمک‌ها و هدایای مردمی و سپس توزیع آنها در بین دانش‌آموزان نیازمند در کل کشور اجرا می‌شود.

بر همین اساس امدادگران با هدف به اجابت رساندن حس همدلی بی‌نظیر مردم، مسوولیت به انجام رساندن وظیفه جمع‌آوری و توزیع هرچه سریع‌تر هدایای مردم نیکوکار را در میان دانش‌آموزان نیازمند به نحوی که همه فرزندان این مرز و بوم در مسیر تعلیم و تربیت قرار گیرند و موجبات رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه نسل نو بیش از پیش فراهم گردد، بر عهده دارند.

رویداد جشن عاطفه‌ها با همکاری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و پرورش توسط کمیته امداد امام(ره) در سراسر کشور اجرا می‌شود.

پنج هزار و ۲۴۰ خانوار مهابادی هم‌اکنون با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha