۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83455554
۰ نفر

برچسب‌ها

خط انتقال آب از سد دوستی به سد طرق ۶۰ درصد پیشرفت دارد

مشهد- ایرنا- خط انتقال آب از سد دوستی به سد طرق مشهد با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد روز چهارشنبه در نشست خبری گفت: خط انتقال آب از سد دوستی به سد طرق با توجه به موارد پدافند غیر عامل و استفاده حداکثری از ظرفیت سد دوستی اجرا می شود.
حسین اسماعیلیان افزود: ظرفیت این خط انتقال یک متر مکعب در ثانیه است و سه و نیم کیلومتر از خط انتقال باقی مانده که می کوشیم تا پایان سال بهره برداری شود.
وی اظهار داشت: پروژه خطوط جع آوری ۱۷۲ حلقه چاه نیز با نام پروژه نبی اکرم (ص) با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و تا سال ۹۹ به طور کامل اجرایی می شود و با بهره برداری از آن حدود ۱۶۰۰ لیتر در ثانیه افزایش ظرفیت تامین آب صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با بیان اینکه تصفیه خانه های فاضلاب در دست بهره برداری مشهد نیز به اندازه ۲۲ درصد نیاز این کلانشهر است، گفت: تمرکز جدی بر احداث تصفیه خانه ها وجود دارد و می کوشیم با مشارکت بخش خصوصی نیاز شهر مشهد را تامین کنیم.
اسماعیلیان ادامه داد: احداث تصفیه خانه خین عرب با ظرفیت ۱۲۵ هزار متر مکعب در شبانه روز در مرحله اخذ مصوبه شورای اقتصاد است و با تصویب آن بزرگترین تصفیه خانه مشهد امسال کلنگ زنی خواهد شد.
 وی افزود: ۷۵ درصد جمعیت مشهد نیز زیرپوشش شبکه جمع آوری فاضلاب هستند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد اظهار داشت: اجرای خطوط انتقال فاضلاب در حاشیه شهر مشهد به طول ۲۰۰ کیلومتر با محوریت حاشیه شهر مشهد در سال جاری در دستور کار است.
عدم تعریف استاندارد کیفیت آب بهداشتی 
اسماعیلیان در خصوص پروژه جداسازی آب شرب از آب بهداشتی در مشهد نیز گفت: وضعیت پروژه جداسازی آب شرب از آب بهداشتی در مشهد چند سالی است که مقرر بود به صورت ازمایشی در هسته مرکزی شهر اجرا شود.
وی افزود: مطالعات این طرح انجام شده اما برای اجرایی شدن باید استاندارد خاصی برای کیفیت آب بهداشتی وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: تعریف استاندارد مربوطه توسط وزارت علوم و وزارت نیرو در دست انجام است ولی تاکنون استاندارد خاصی ارائه نشده است.
اسماعیلیان با بیان اینکه ۵۵ درصد نیاز آب این کلانشهر از سدهای ارداک، دوستی، طرق و کارده و مابقی از ۴۵۰ حلقه چاه، ۲ رشته قنات و یک دهنه چشمه تامین می شود، گفت: بر اساس شرایط گذشته و طبق پیش بینی ها کلانشهر مشهد امسال با ۴۵ درصد کمبود آب روبرو بود لذا پروژه های اضطراری برای تامین نیاز آب این کلانشهر طراحی و در دستور قرار گرفت.
وی افزود: با بارش های بهاری سدهای استان آبگیری شد به طوریکه هم اینک ۵۷ درصد از ظرفیت سد دوستی، ۶۶ درصد از ظرفیت سد طرق، ۸۶ درصد سد ارداک و ۳۴ درصد از ظرفیت سد کارده آبگیری شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اشاره به ۷ پروژه آب و فاضلاب و کلنگ زنی چهار پروژه با بیش از ۱۳۷۹ میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت، خاطرنشان کرد: امیدواریم مجموعه اقدامات منجر به رسیدن به شرایط پایدار در تامین نیازهای آب این کلانشهر شود.
۷۰ درصد گستره کلانشهر مشهد زیرپوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته و با اجرای ۹۰۰ کیلومتر دیگر از این شبکه نیاز فعلی مشهد به طور کامل برطرف می‌شود.
۱۰۰ درصد جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد زیرپوشش شبکه آب رسانی و ۷۰ درصد زیر پوشش خدمات شبکه جمع آوری فاضلاب هستند.

۷۵۰۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =