۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83455486
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمایه‌گذاری صنعتی سمنان در یکسال ۱۲۵ درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ارزش سرمایه‌گذاری در بخش صنعت این استان از هفته دولت سال ۹۷ تاکنون در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن ۱۲۵ درصد داشت.

بهروز اسودی روز چهارشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهارداشت: در این مدت ۲ هزار و ۴۲۸ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در بخش صنعت استان صادر شد.

وی با بیان اینکه این مساله از نظر تعداد ۷۳ درصد افزایش یافت، تصریح کرد: با صدور این تعداد جواز تاسیس صنعتی بیش از ۶۳ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی جدید پیش بینی شده که این رقم نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۶ حدود ۸۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: در این مدت ۲۲۸ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری حدود هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال صادر شده است.

اسودی با اشاره به اشتغالزایی صدور پروانه های صادر شده، اضافه کرد: از هفته دولت سال گذشته تاکنون برای سه هزار و ۲۶۸ نفر فرصت شغلی جدید فراهم شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: در بخش پروانه های بهره برداری صنعتی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ در شاخص تعداد حدود ۶ درصد و از نظر سرمایه گذاری سه درصد رشد داشت.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها