۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83455467
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و ورزشی در فومن

رشت - ایرنا - به مناسبت هفته دولت، چندین پروژه عمرانی و ورزشی در شهرستان فومن به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا پروژه اجرای طرح هادی، اصلاح معابر و آسفالت راه روستای گل افزان از توابع بخش مرکزی افتتاح شد.

به همت بنیاد مسکن شهرستان و با اعتبار تخصیص یافته توسط کمیته برنامه ریزی به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان، طرح هادی این روستا به مساحت ۷۶۰۰ متر مربع معادل ۲،۲ کیلومتر اجرا و ۲۵۰ خانوار شهرستان از خدمات ارائه شده بهره مند خواهند شد.

همچنین کارگاه تولید و آموزش صنایع دستی قلاب دوزی در روستای قلعه رودخان از توابع بخش مرکزی شهرستان فومن افتتاح شد.

این پروژه علاوه بر ۲۵۰ میلیون تومان هزینه تامین شده از بخش خصوصی، با حمایت ۹۰ میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی تامین اعتبار و هدف از این پروژه حفظ   هنرهای سنتی و دستی در شهرستان و ایجاد بستری برای یادگیری و انتقال این هنر به دیگران اعلام شده است.

مجموعه ورزشی باشگاه برتر نیز در روستای کرد محله به بهره برداری رسید؛ در این مجموعه ورزشی، بستر لازم برای آموزش و تمرین رشته های ورزشی مختلفی شامل بدن سازی، هندبال، فوتسال، والیبال، آمادگی جسمانی، بدمینتون، بسکتبال، ایروبیک ارائه می شود.

این مجتمع به مساحت ۷۰۰ متر مربع دارای دو سالن ورزشی مجزاست و با هزینه ۱،۵ میلیارد تومان احداث که برای ۱۰ نفر فرصت شغلی فراهم شده است.

همچنین به مناسبت هفته دولت ، یازدهمین خانه هلال شهرستان فومن در روستای کلرم از توابع بخش سردارجنگل افتتاح شد.

خانه هلال روستای کلرم که یکصد و هفتاد و سومین خانه هلال استان گیلان است، با همت هلال احمر شهرستان فومن افتتاح و به بهره برداری رسیده و در این مرکز، آموزش امداد و کمک های اولیه و آموزش های دیگر به اهالی روستا به منظور ارتقای آمادگی در مواقع بحران ارائه می شود.

فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل و شش دهستان لولملن، رودپیش، گشت ، گوراب پس ، آلیان و سردارجنگل در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و در هفته دولت امسال در این شهرستان ۵۱ پروژه با اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

۷۲۹۴/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =