پنجمین روز هفته دولت و افتتاح طرح‌های تامین آب در استان فارس

شیراز - ایرنا- هفته دولت امسال بهره‌برداری از ۱۰ طرح آبرسانی در ۸ شهر استان فارس با صرف اعتباری معادل ۱۲۳ میلیارد ریال پیش بینی شده بود که اغلب این طرح‌ها تا پنجمین روز از هفته دولت به ثمر نشست.

پروژه آبرسانی به شهر بهمن همزمان با پنجمین روز هفته دولت ،طی مراسمی  به بهره برداری رسید.

 اردوان نیکنام معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آبفا استان فارس در حاشیه بهره برداری از این طرح اظهار داشت : برای اجرای طرح آبرسانی به شهر بهمن اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال  هزینه شده است.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آبفا استان فارس به بیان مشخصات فنی این طرح پرداخت و اظهار داشت : طرح آبرسانی به شهر بهمن شامل شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب و اجرای ۳ کیلومتر خط انتقال  با استفاده از لوله های پلی اتیلن می باشد که با هزینه ای بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال به اجراء در آمده است.

شهر بهمن در فاصله ۲۹۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد و از مناطق آسیب پذیر در تامین آب شرب است.

همچنین همزمان با ایام هفته دولت  عملیات اجرایی مخزن ۲۵۰۰ متر مکعبی آب شرب شهر داراب آغاز شد.

مهندس جباری مدیر امور آبفا شهرستان داراب  به تشریح مشخصات فنی این طرح پرداخت و گفت: عملیات اجرایی این پروژه که شامل احداث یک باب مخزن ذخیره ۲۵۰۰ متر مکعبی آب شرب از جنس بتن می باشد ، با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال آغاز گردید.

داراب در فاصله ۲۵۶ کیلومتری شرق شیراز در استان فارس قرار دارد.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و جمعی از مسئولین محلی نیز  مخزن ۲ هزار  متر مکعبی آب شرب شهر کوهنجان را در مدار بهره برداری قرار دادند.

 مهندس محمد علی قلندری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس، با بیان مشخصات این طرح ابراز داشت :  مخزن۲ هزار متر مکعبی ذخیره آب شرب شهر کوهنجان با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

محمود رضایی کوچی  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین طرح آبرسانی به شهر سروستان را به بهره برداری رساند.طرح آبرسانی به این شهر با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

محمد علی قلندری  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس هم در ادامه با بیان این مطلب که این شرکت  به مناسبت هفته دولت  تعداد ۱۰ طرح و پروژه آبرسانی را در ۸ شهر استان به بهره برداری می رساند به تشریح مشخصات فنی طرح آبرسانی به سروستان پرداخت و ادامه داد: این طرح شامل حفر و تجهیز و برق رسانی یک حلقه چاه، اجرای ۳ هزار ۷۰۰ متر خط انتقال آب با استفاده از لوله های پلی اتیلن است که با صرف اعتباری بالغ بر۳۰ میلیارد ریال در مدار بهره برداری قرار گرفت. با بهره برداری از این طرح تعداد ۳ هزار  خانوار از مزایای آبرسانی آن بهره مند شدند.

سروستان و کوهنجان در فاصله ۸۵ و ۴۰ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارند.

رئیس جمهوری و نخست وزیر وقت ایران، محمد علی رجایی و حجت الاسلام محمد جواد باهنر در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ در حادثه تروریستی دفتر نخست وزیری به شهادت رسیدند، به همین مناسبت دوم تا هشتم شهریور به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

۶۱۱۳

اخبار مرتبط