هفت هزار نفر از خدمات حمایتی هلال احمر سمنان بهره‌مند شدند

سمنان- ایرنا- معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: از سال ۹۵ تاکنون بیش از هفت هزار نفر از خدمات حمایتی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه این جمعیت بهره‌مند شدند.

ابراهیم احسانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به طرح‌های حمایتی و انسان‌دوستانه جمعیت هلال احمر سمنان، افزود: در سه سال گذشته بیش از ۳۵ میلیارد و ۴۶۳ میلیون ریال با اجرای خدمات حمایتی، درمانی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه در مناطق کم برخوردار به مردم نیازمند این استان کمک شده است.

وی بیان کرد: این کمک‌ها با مشارکت داوطلبان و خیران جمع‌آوری و هزینه شده و در قالب طرح‌های مختلف در اختیار نیازمندان، خانوارهای کم برخوردار مناطق محروم و بیماران قرار گرفته است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان ادامه داد: اجرای طرح «فرشتگان رحمت» حدود ۱۴ هزار بسته غذایی به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد و ۷۰۳ میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شد.

احسانی خاطرنشان کرد: از سال ۹۵ تاکنون، همچنین در قالب اجرای طرح  «همای رحمت» برای حدود ۱۰ هزار سبد معیشتی شامل اقلام اساسی تهیه شد. 

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان یادآور شد: در این مدت بیش از یک هزار پرونده حمایتی برای نیازمندان در مناطق کم برخوردار استان سمنان تشکیل شد.

جمعیت هلال احمر استان سمنان در حال حاضر چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک موسسه علمی کاربردی را زیرمجموعه خود دارد.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط