متهم فعال در شبکه «بیت‌کوین» در مهاباد شناسایی شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: متهم فعال در شبکه پول مجازی «بیت‌کوین» در این شهرستان شناسایی و با دستور مراجع قضایی مخفیگاه آن توسط پلیس مورد بازرسی قرار گرفت.

سرهنگ رضا ظهیریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از دریافت اخباری در زمینه فعالیت «بیت‌کوین» توسط شخصی در یکی از محلات مهاباد، این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و با اخذ مجوز از مراجع قضایی محل مورد نظر مورد بازرسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: عوامل انتظامی مهاباد در این بازرسی یک دستگاه «بیت‌کوین» و ۱۲۴ دستگاه پوز بانکی به همراه متعلقات آن در مجموع به ارزش ۵۷۰ میلیون ریال را از متهم کشف و ضبط کردند.

وی افزود: این متهم در بازجویی‌های اولیه بر فعالیت در شبکه «بیت‌کوین» اعتراف کرده و متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی مهاباد از همکاری و همراهی شهروندان در زمینه شناسایی افراد متخلف که به امنیت اجتماعی و اقتصاد جامعه ضربه می‌زنند، قدردانی کرد.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به‌ویژه نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است؛ با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالیست که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

۳۰۲۰/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha