عارف: در کوتاه مدت دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا منتفی است

مشهد- ایرنا- رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح ‎طلبان گفت: احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا در کوتاه مدت منتفی است به خصوص اینکه با افرادی می توانیم مذاکره کنیم که اعتماد اولیه نسبت به آنها وجود داشته باشد.

محمدرضا عارف روز چهارشنبه در حاشیه شانزدهمین کنفرانس بین‌ المللی انجمن رمز ایران در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: چقدر می توان به رئیس جمهوری که توافق بینالمللی را زیر پا می گذارد اعتماد کرد؟ و این سوالی است که نخبگان دنیا باید به آن جواب بدهند که آیا آقای ترامپ قابل اعتماد است که رئیس جمهوری ایران بخواهد پای میز مذاکره با او بنشیند؟ و اگر نشست، چه تضمینی وجود دارد که تفاهم ایجاد شده را زیر پا نگذارد؟
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در باره نظر رئیس جمهوری مبنی بر اینکه "برای منافع ملی و رفع مشکلات مردم در هر ملاقاتی که لازم است، حضور می‌یابم" افزود: البته این راهبرد کلّی نظام ما بوده است و انقلاب ما نیز شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده و استقلال مهم ترین راهبرد نظام ماست.  
عضو فراکسیون امید ادامه داد: با توجه به منافع ملی، هر اقدامی که بتواند منافع ملی ایجاب کند انجام خواهیم داد و ظرفیت بالایی در نظام و انقلاب و مسئولین وجود دارد که در این مسیر گام بردارند و فرمایش رئیس جمهوری همان راهبرد کلی بود که همیشه مّد نظر بوده که اهل گفت و گو و تعامل هستیم ولی دنیا هم می داند ما ذره ای از خواسته های مشروع خود کوتاه نخواهیم آمد و مهم ترین مسئله حفظ منافع ملی است که در آن مسیر جلو می رویم.
عارف گفت: مردم ایران مسیر انقلاب را در طول چهل  سال آن دیده اند و همچنین مسیر تعامل مسئولان را نیز با دنیا مشاهده کرده اند و در حالی که اهل گفت و گو و تعامل با جهان هستیم ولی از منافع خود کوتاه نخواهیم آمد و اگر مذاکره و تعاملی باشد قطعا در این مسیر خواهد بود.
۲۰۳۰/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =