بیانیه گام دوم انقلاب برای جبران عقب ماندگی های علمی است

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سوریه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب تاکید فراوان برای جبران عقب ماندگی های علمی و پژوهشی دارد که باید نهادهای دانشگاهی به آن اهتمام ویژه داشته باشند.

آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری روز چهارشنبه در مراسم بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور مسئولان کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در مشهد، افزود: در اجرای صحیح این بیانیه باید متولیان حوزه فرهنگی با معنویت و اخلاق گام دوم انقلاب را در جامعه نهادینه کنند.

وی با بیان اینکه کتابداران نقش مهمی در ترویج بیانیه گام دوم انقلاب دارند گفت: اقشار مختلف جامعه مخاطبان کتابخانه ها هستند و کتابداران می توانند این بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب را به صورت کتابچه دراختیارشان قرار دهند.

امام جمعه مصلای زینبیه در دمشق اظهار داشت: مطالعه دقیق بیانیه گام دوم انقلاب در استمرار اهداف والای پیش روی نظام جمهوری اسلامی تاثیر گذار است.

آیت الله طباطبایی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب، گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی را یک گام معرفی کردند که نشان می دهد هنوز در اوایل راه قرار داریم و اندیشه والایی برای تحقق کامل آن پیش روی است.

وی افزود: امید دادن و امید داشتن در بیانیه رهبر معظم انقلاب خود نمایی می کند و هیچ گونه توقفی در این حرکت عظیم چهل ساله دوم وجود ندارد.

 آیت الله طباطبایی گفت: در تدوین و نهادینه کردن بیانیه گام دوم انقلاب نباید تنها به روایتگری پرداخت بلکه همه آحاد جامعه باید در مسیر روشنی که ترسیم شده گام عملی بردارند.

 نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به عزت انقلاب اسلامی در میان کشورهای منطقه، افزود: آحاد مردم سوریه از همه فرقه های گوناگون تعلق خاطر به ایران اسلامی دارند و این انقلاب برای ملت در این کشور به درستی شناخته شده است. 

در این مراسم ۲۴ پوستر گام دوم انقلاب در کتابخانه مرکزی مشهد رونمایی شد.

۸۰۰۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =