کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر افتتاح شد

بوشهر- ایرنا- به مناسبت بزرگداشت هفته دولت کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر روز چهارشنبه در آیینی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این آیین گفت: امروز مفاهیم آموزشی تغییر و به ساختار آموزشی تبدیل شده است که این ساختار آموزشی در قالب شهرهای هوشمند بهینه سازی می‌شود.

سورنا ستاری افزود: این شهرهای هوشمند با بهره‌گیری از ظرفیت های یاد شده می‌توانند امروز مفاهیم جدیدی را برای شهروندان خود ارائه دهند.

وی اضافه کرد: مدل های جدیدی برای بخش کتابخانه‌ها مطرح است که باید از طریق برگزاری استارتاپ های مختلف این شیوه‌ها را ترویج دهیم.

ستاری ادامه داد: شیوه‌هایی که می‌توانیم کتابخوانی را ترویج دهیم از طریق توجه به شرکت‌های خصوصی است که در این حوزه‌ها بخوبی کار می‌کنند.

استاندار بوشهر گفت: در حوزه دانش بنیان رشد قابل توجهی در این استان صورت گرفته و اکنون ۱۲۰۰ جوان نخبه استان در شرکت‌های دانش بنیان مشغول به کار هستند.

عبدالکریم گراوند افزود: با بهره‌برداری از پارک علم و فناوی خلیج فارس ایجاد شرکت های دانش بنیان و استفاده از نخبگان شتاب بیشتری می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: کتابخانه عمومی خلیج فارس در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۷۵ متر مربع و در ۲ طبقه اجرا و محوطه سازی آن نیز به مساحت یکهزار و ۱۹۰ متر مربع انجام گرفته است.

فرزاد رستمی افزود: از سال ۸۹ تا سال ۹۸، ۷۹ میلیارد و ۷۷۸ میلیون ریال اعتبار برای این پروژه مصوب شد که از این میزان تا کنون ۴۶ میلیارد و ۳۵۷ میلیون ریال آن تخصیص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: هزینه اجرا و تجهیز این کتابخانه نیز به میزان ۶۴ میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.

رستمی عنوان کرد: از اهداف مهم پروژه می‌توان به فراهم ساختن زمینه رشد و پرورش فکری، ایجاد زمینه فعالیت‌های پژوهشی، بالا بردن سطح علمی جوانان، فراهم آوردن مکان برای ترغیب و تشویق جوانان به کتابخوانی، ارزیابی نشریات و کتاب های داخل و خارج از استان اشاره کرد.

 فرماندار بوشهر گفت: در این شرایط سخت اقتصادی  و کمبود اعتبارات روند توسعه استان بوشهر متوقف نشده و در این ارتباط ۵۹ پروژه این شهرستان با ۱۷۸ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و ۲۲ پروژه نیز با ۱۲۶ میلیارد ریال عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

عباس جمشیدی افزود: یکی از افتخارات مهم دولت در شهرستان بوشهر این است که ۳۰ تا ۴۰ درصد از این شهرستان از نوبت بندی آب خارج شده و با اجرای آب شیرین کن‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ شهرستان بوشهر به طور کلی از نوبت بندی آب خارج می‌شود.

۶۰۴۷/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =