۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 83455323
۰ نفر

برچسب‌ها

 شناسنامه مکانیزه ۸۵۰ شهید استان زنجان صادر شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: این اداره کل تاکنون برای ۸۵۰ شهید گرانقدر استان شناسنامه مکانیزه صادر کرده و طی مراسمی یا با حضور در منازل خانواده‌های آنان تحویل شده‌است.

سید علی شفیعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،  رونمایی از اسناد مفاخر، ایجاد گنجینه و صدور شناسنامه مکانیزه برای شهدا را از دستاوردهای مهم ثبت احوال استان طی یکسال گذشته عنوان کرد و افزود: ثبت احوال استان زنجان درراستای شناساندن مفاخر، مشاهیر و شهدا و الگوبرداری جوانان از بزرگان مرز و بوم خود از اسناد هویتی این بزرگان رونمایی و آنها را در مکانی بنام " گنجینه اسناد هویتی "در ادارات ثبت احوال نگهداری می‌کند.

استان زنجان بیش از سه هزار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

وی همچنین ثبت وقایع حیاتی ولادت و وفات در مهلت قانونی را ۲ عملکرد شاخص این اداره کل طی یک‌سال گذشته عنوان و تصریح کرد: از شاخصه‌های توسعه یافتگی هر کشور ثبت وقایع حیاتی در کمترین زمان است که در همین راستا ثبت احوال استان بیش از ۹۹ درصد وقایع حیاتی (ولادت و وفات) را در مهلت قانونی ( ۱۵و۱۰ روزه) به ثبت می رساند.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان در خصوص صدور کارت هوشمند ملی نیز گفت: حدود ۸۰ درصد از  ۸۳۸ هزار و ۵۵۶ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در این استان کارت خود را دریافت کرده اند.

شفیعی افزود: کارت هوشمند ملی در ۵۱ ایستگاه شامل اداره های تابعه، دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر پست برای متقاضیان صادر می شود.

۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =