افزایش دانشجویان پزشکی با سیاست مجلس همراه نیست

همدان- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۲ برابری ظرفیت پذیرش دانشجویان علوم پزشکی دغدغه درستی است اما این افزایش ظرفیت با سیاست های مجلس همراه نیست.

محمدحسین قربانی روز چهارشنبه در نشست اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه آمایشی سه کشور در سالن کنفرانس مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار داشت: درست است امروز افزایش تعداد پزشکان نیاز است اما اگر امروز ظرفیت پذیرش دانشجویان ۲ برابر شود اولین نیروی کار پس از هفت سال وارد بازار کار می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز ظرفیت و زیرساخت ها برای افزایش تعداد پزشکان فراهم نیست، عنوان کرد: در مجلس قبل طرحی داشتیم که ۳۰ درصد دانش آموختگان از مناطق محروم باشند تا نیازهای آن مناطق برطرف شود.

قربانی با بیان اینکه امروز در خصوص پرداخت نکردن مالیات و جمع آوری دستگاه های کارت خوان هجمه سنگینی بر دوش جامعه پزشکی است، تاکید کرد: پزشکان همانطور که در خط مقدم خدمت به جامعه هستند در قانون مداری و پرداخت مالیات نیز مشارکت دارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: در اجرای برنامه ششم توسعه باید بسته پایه خدمت تعریف شود.

بهروز بنیادی افزود: جراحی های پلاستیک و عمل جراحی نباید شامل دریافت خدمات بیمه ای باشند.

وی با اشاره به اینکه هیات امنای برخی از دانشگاه ها در هزینه کردن اعتبارات خطا دارند، اظهار داشت: باید با استفاده از حساب مشارکت های مردمی در درمان بیماران نیازمند کمک گرفت.

بنیادی ادامه داد: باید هر استانی برای تامین هزینه های ساخت و تجهیز زیرساخت های مورد نیاز تلاش کند.

وی بیان کرد: کمیسیون بهداشت و درمان توانست با اختصاص اوراق، نزدیک به ۸۰ هزار میلیارد ریال از بدهی های این حوزه را پرداخت کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر به دنبال تامین ۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق برای تسویه حساب بخشی از بدهی بهداشت و درمان هستیم.

۲۰۹۰/۹۹۰۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =