۴۴ نیروگاه خورشیدی بر بام منازل مددجویان قزوین نصب شده است

قزوین - ایرنا - ۴۴ نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی بر بام منازل مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان قزوین با هدف خودکفایی اقتصادی این خانوارها نصب شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی اداره کل کمیته امداد قزوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت تولید پنج کیلووات برق در ساعت قادرند که در طول روز ۳۰ کیلوات برق تولید کنند.

سید مرتضی دهقانی افزود: شرکت توزیع برق پس از انعقاد قرارداد ۲۰ ساله با مددجویان، برق تولیدی آنها را به ازای هر کیلوات هشت هزار ریال خریداری می‌کند که هر نیروگاه روزانه ۳۰۰ هزار ریال برق به فروش می‌رساند.

وی درآمد ماهانه هر مددجو را به طور میانگین هشت تا ۹ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: از این مبلغ بخشی به عنوان بازپرداخت تسهیلات خرید پنل‌های خورشیدی کسر شده و مابقی به حساب مددجویان کمیته امداد واریز می‌شود.

علی محمدی با بیان اینکه قیمت هر نیروگاه خورشیدی بین ۴۴۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال است، اظهار داشت: این نیروگاه‌های خورشیدی بسته به توان تولید و تعداد پنل‌ها دارای قیمت‌های متفاوتی هستند و کمیته امداد قزوین نیز همواره مساعدت‌های مالی و تسهیلاتی لازم را انجام می‌دهد.

به گفته رییس اداره امور طرح‌های اشتغال و خودکفایی اداره کل کمیته امداد قزوین، گفت: شهرستان آوج با داشتن ۱۶ نیروگاه خورشیدی بیشترین تعداد نیروگاه را در بین شهرستان های استان از آن خود کرده است.

۹۹۲۵* ۶۱۰۱

اخبار مرتبط