مدت زمان صدور مجوز و استعلام برای سرمایه گذاران در کرمانشاه ۲۱۳ روز کاهش یافت

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه گفت: با راه اندازی و بهره برداری از سامانۀ الکترونیک «پنجرۀ واحد سرمایه گذاری کرمانشاه» فرآیندهای صدور مجوز و دریافت استعلام های مربوط به سرمایه گذاران در استان از ۲۶۲ روز به حداکثر ۴۹ روز رسیده و با پایش و بررسی های مداوم بنا داریم سالی ۲ روز از این زمان را کاهش دهیم.

به گزارش ایرنا، علی محمدی روز چهارشنبه در جلسۀ رونمایی از سامانۀ پنجرۀ خدمات الکترونیک سرمایه گذاری کرمانشاه که در سرسرای تدبیر استانداری و به ریاست هوشنگ بازوند استاندار برگزار شد، افزود: هرچه قدر بروکراسی اداری کوتاه تر باشد رضایت در سرمایه گذاری بیشتر است و بعد از ماهها پایش فرایندها، آموزش دستگاهها، برگزاری همایش ها و خریداری سرور  امروز این سامانه قابل بهره برداری است.

وی اضافه کرد: سرمایه گذار مدارک خود را در این سامانه بارگذاری می کند و حداکثر بعد از ۴۹ روز تمام مجوزها و استعلام های مورد نیاز از ادارات و ارگانهای مربوطه اخذ می شود و با ارسال پیام کوتاه، روند پیگیری پروژه را به اطلاع سرمایه گذار می رسانیم.

محمدی گفت: در مرحلۀ اول ۲۰ دستگاه اصلی در مرکز استان را که حدود ۹۰ درصد کارها را انجام می دهند، درگیر این سامانه کردیم و در مرحلۀ دوم شهرستانهای استان را هم اضافه خواهیم کرد.

در این جلسه که مدیران ارشد سازمانها و ارگانهای استان حضور داشتند، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، فرآیند صدور مجوز برای سرمایه گذار را بسیار پیچیده دانست و گفت: این فرآیند چندین ماه موجب سردرگمی و معطلی سرمایه گذار می شود و ما با کار مطالعاتی خوب و برگزاری ۱۰ جلسۀ کاری به زمان معقولی برای انجام فرآیندها رسیدیم.

هدیات حاتمی با اشاره به اینکه مجوز ۷۰ درصد پروژه های سرمایه گذاری در استان به کمتر از ۳۰ روز زمان نیاز دارد، گفت: تحلیل محتوای و گلوگاههای سرمایه گذاری در این سامانه مشخص است که مجموعۀ مدیران ارشد سازمانها باید روی این موضوع اهتمام داشته باشند. 

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا و بیش از یک هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.
نرخ بیکاری کرمانشاه در بهار امسال ۱۴.۷ درصد اعلام شده که در رده پنج کشور قرار دارد.

۳۲۰۳/۸۰۶۶ 

سرخط اخبار استان‌ها