۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 759
کد خبر: 83455218
۰ نفر

برچسب‌ها

اثر برگزیده جایزه ادبی اندرزگو فیلم می‌شود

تهران - ایرنا - سازمان هنری‌رسانه‌ای اوج یکی از پنج اثر برگزیده جایزه ادبی شهید اندرزگو را در قالب یک اثر اقتباسی به فیلم سینمایی تبدیل می‌کند.

نخستین دوره جایزه ادبی اندرزگو در سال جاری  به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزۀ هنری انقلاب اسلامی و مؤسسۀ فرهنگی شهرستان ادب برگزار شد و روز یکشنبه 'گذشته (سوم شهریو) برگزیدگان خود را شناخت. برگزیدگان نخستین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو در سه بخش داستان و رمان کودک و نوجوان، تاریخ شفاهی روایت انقلاب و داستان و رمان بزرگسال ۳ شهریور در حوزه هنری معرفی شدند.

به گفته دبیر علمی جایزه شهید اندرزگو در نخستین دوره این جایزه، مؤلفان و ناشران ۴۷۵ اثر را به دبیرخانه ارسال کردند که از این بین، ۲۳۵ اثر مرتبط با جایزه انتخاب و در اختیار داوران قرار گرفت. در بخش روایت تاریخ ۱۳۲ کتاب، در بخش داستان بلند و رمان بزرگ‌سال ۵۶ اثر و در حوزۀ داستان کودک و نوجوان ۴۷ اثر ارزیابی شدند. از میان این آثار ۱۴ اثر در سه بخش به عنوان نامزد دریافت جایزه شهید اندرزگو در نظر گرفته شدند که از میان آنها پنج اثر به‌عنوان برندۀ جایزه معرفی شدند.

برگزیدگان این جایزه کتاب های باغ خرمالو نوشته هادی حکیمیان از انتشارات شهرستان ادب، اوسنه گوهرشاد نوشته سعید تشکری از انتشارات به‌نشر، عاشقی به سبک ون‌گوگ نوشته محمدرضا شرفی‌خبوشان از انتشارات شهرستان ادب، دو روایت از یک عکس نوشته ابراهیم حسن‌بیگی از انتشارات سوره مهر، یادداشت‌های یک روزنامه‌نگار نوشته موسی حقانی از مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران ۵ برگزیده جایزه شهید اندرزگو در بخش های مختلف بودند که یکی از این ۵ اثر با همت سازمان هنری رسانه ای اوج تبدیل به فیلم خواهد شد.

فیلم سینمایی ۲۳ نفر اثر اقتباسی دیگری است که این سازمان سال گذشته با اقتباس از کتاب آن بیست و سه نفر به کارگردانی مهدی جعفری ساخته بود و در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درامد و عنوان بهترین فیلم از نگاه مردمی را کسب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =