ورود گردشگران به خلخال افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال از افزایش ورود تعداد گردشگران به این شهرستان در سال جاری نسبت به پنج ماه سال گذشته خبر داد.

فریدون بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  ورود ۷۱۰ هزار و ۴۵ مسافر در پنج ماه امسال به شهرستان خلخال در ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور به ثبت رسیده است.

او گفت: در این مدت تعداد اقامت مسافران در هتل ها و مراکز اقامتی ۶۳ هزار و ۸۲۹ نفر و تعداد بازدید از مراکز و جاذبه‌های تاریخی ، فرهنگی و طبیعی ۹۲ هزار و ۳۵۵ نفر بود.

او اظهار داشت: آمار ورودی خودروهای گردشگران به این شهرستان نیز ۱۱۵ هزار خودرو بیش از آمار زمان مشابه سال قبل بوده و این امر حاکی از افزایش میل و رغبت گردشگران به این منطقه و فراهم شدن زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری این شهرستان است.

وی افزایش قابل توجه آمار ساخت و سازها و افزایش سطح استقبال سرمایه‌گذاران غیربومی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف خلخال را نشانه خوبی برای توسعه منطقه و رشد اقتصادی آن در آینده اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۲۴ روستا در قالب بوم‌گردی در حوزه توسعه گردشگری در خلخال در حال مطالعه است.

وی گفت: از این تعداد ۱۲ روستا برای آغاز فاز فعالیتی ابلاغ شده و مابقی در حال مطالعه است.

فرماندار خلخال همچنین با اشاره به فعالیت سرمایه‌گذار پل معلق خلخال و فازهای مختلف این مجموعه گردشگری در ازناو گفت: در حال حاضر دوچرخه هوایی و فوندانسیون‌های مربوطه این پروژه در حال اجرا است و در مجموعه گردشگری اندبیل نیز تله‌سیژ و تله اسکی تا زمستان سال‌جاری برای رونق گردشگری زمستانی و ورزش های زمستانی آماده خواهد شد.

شهرستان خلخال با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوبی‌ترین منطقه استان اردبیل در همسایگی استان‌های آذربایجان‌شرقی ، زنجان و گیلان واقع شده است.
وجود ۱۲ کیلومتر مرز مشترک با استان سرسبز گیلان ، جاده زیبا و جنگلی خلخال به اسالم ، مناطق نمونه گردشگری الماس ، چشمه ازناو ، چشمه میرعادل بولاغی اندبیل ، امامزاده عبدالله کلور ، جاده زیبای خلخال به شاهرود ، آبشار نره‌گر روستای هدف گردشگری اسبو ، آبشار سفیداب روستای لرد ، آبشار سجن بخش شاهرود ، آبگرم روستای تیل ، روستاهای هدف گردشگری کزج ، نمهیل ، برندق و خمس ، قلعه کیلوان ، کاروانسرای چنارلق ، کاروانسرای شاه‌عباسی ، پل تاریخی پردیس و بنای چهار گوش همراه با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خلخال را به یکی از شهرستان های گردشگرپذیر استان اردبیل و کشور تبدیل کرده است.
شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل ۲ راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان می‌باشد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =