بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان وام توسط صندوق قرض‌الحسنه شاهد پرداخت شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد از پرداخت بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان وام توسط این صندوق به ایثارگران از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، اسلام کریمی در دومین جلسه هیات امنای صندوق قرض‌الحسنه شاهد در سال ١٣٩٨ به ارائه گزارش عملکرد صندوق در ۵ ماهه اول سال ٩٨ در خصوص میزان تسهیلات ارائه شده به اعضا و ایثارگران سیل زده، اخذ وضعیت مطلوب از حسابرس قانونی و نتایج نظرسنجی برگزار شده از اعضا پرداخت.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد در خصوص تعداد و مبلغ تسهیلات پرداختی از طریق این صندوق از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا ۳۱ مردادماه گفت: در این مدت ۴۵ هزار وام به ایثارگران پرداخت شده که جمع این تسهیلات بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به پرداخت بیش از ۱۷۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان وام به ایثارگران استان‌های سیل زده در سال ۱۳۹۸ گفت: این تسهیلات به ایثارگران استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی پرداخت شده است.

متاسفانه به دلیل سیل های اخیر در استان های لرستان، گلستان، مازندران، خوزستان و ایلام خسارت های فراوانی به واحدهای مسکونی وارد شده که برخی از این واحدها ۱۰۰ درصد تخریب شده، برخی روستاها به طور کامل زیر آب رفته است و ۷۰ نفر در جریان سیل جان خود را از دست دادند. بر اساس پیش بینی های انجام شده ممکن است بیش از دو هزار یا ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار متاثر از سیل شده باشند که برآورد خسارت ریالی آن ۶۵ میلیارد تومان می تواند باشد. بیش از هزار میلیارد ریال وام به ایثارگران در هفت استان سیل‌زده پرداخت شد.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند. همچنین شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =