کرمان در کشف جرائم شرایط مطلوبی دارد

کرمان - ایرنا - به گفته جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، شرایط پلیس آگاهی استان کرمان در کشف جرائم خوب و مناسب است.

به گزارش ایرنا، سردار مسعود منفرد روز چهارشنبه در همایش یک روزه ویژه کارکنان پلیس آگاهی سراسر استان و تجسس فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان افزود: آمار کشف جرائم نسبت به وقوع نیز در استان کرمان نسبت به کشور بسیار مطلوب است و به یقین با تلاش فرمانده انتظامی استان و کارکنان این نهاد وضعیت بهتر نیز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی، وقوع جرائم به ویژه سرقت در سال جاری افزایش داشته اما در پنج ماهه ۹۸ کشف جرائم نسبت به وقوع افزایش یافته و وضعیت استان کرمان در این زمینه خوب است.

جانشین پلیس آگاهی ناجا از راه اندازی سامانه نما توسط این پلیس تخصصی نیز خبر داد و گفت: لیست اموال مسروقه بدون صاحب در این سامانه منتشر شده و مردم با مراجعه به این سامانه می توانند اموال سرقتی خود را شناسایی کنند که به آنها بازگردانده شود.

سردار منفرد با اشاره همایش یک روزه ویژه کارکنان پلیس آگاهی سراسر استان و تجسس فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان، عنوان کرد: هدف اصلی این همایش هماهنگی بین مجموعه پلیس آگاهی و پلیس های تخصصی دیگر در استان کرمان در زمینه کاهش جرائم است زیرا کاهش فاصله بین کشف و وقوع از اولویت های پلیس آگاهی به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: هدف دیگر برگزاری این همایش رسیدگی به شکایات در کمترین زمان ممکن است که برنامه ریزی خوبی در این زمینه صورت گرفته و پیگیری دستورالعمل‌ها در استان هدف دیگر ماست.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان نیز گفت: بر اساس قانون تشکیل نیروی انتظامی، مهمترین وظیفه ناجا پیشگیری از وقوع جرم و در صورت وقوع، کشف و دستگیری متهمان و در حقیقت دستگیری، کشف و پی جویی جرائم است.

سرهنگ یدالله حسن پور افزود: اگرچه ناجا در وقوع جرائم نقشی ندارد اما پی جویی موارد و جرائم را بر عهده دارد و نقش پلیس آگاهی در این زمینه قابل توجه است.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت جرائم مربوط به حیثیت، جان و مال افراد باید از سوی پلیس آگاهی مورد پی جویی قرار گیرد.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به این مطلب که جرائم نسبت به دهه ۷۰ تا ۸۰ افزایش داشته است، تصریح کرد: آمار مقایسه ای سال های ۹۷ و ۹۸ بیانگر رشد هفت تا هشت برابری جرائم نسبت به دهه ۸۰ است و نیروی انسانی و امکانات افزایش نداشته اما با تکیه بر تلاش همت و پشتکار نیروها شاهد افزایش بالای ۵۰ درصدی کشف سرقت ها و ۹۰ درصدی قتل ها هستیم.

سرهنگ حسن پور خاطرنشان کرد: کشف جرائم در زمینه های جعل و کلاهبرداری و جرایم اقتصادی نیز رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

وی بیان کرد: شاید پس از بروز برخی جرائم، مالباخته ها انتظار معجزه از پلیس دداشته باشند اما پلیس آگاهی معجزه نمی کند و با همت و تلاش و پشتکار نیروهای خود توانسته بسیاری از این جرائم را پی جویی کند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان، حضور مستمر در صحنه ها را از اولویت های پلیس آگاهی برشمرد.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha