تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر شد

تهران- ایرنا- نخستین شماره دو فصلنامه «تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب» زیر نظر معاونت پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

ندا ملکی؛ معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با اعلام خبر انتشار نخستین شماره «دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب» از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی، بیان داشت: این مجله در چارچوب اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مطالب و مقالاتی از اساتید و صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه در موضوعات مرتبط با تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر گردید.

وی افزود: دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی با اهداف نظریه پردازی در حوزه تمدن اسلامی با رویکرد تقریبی، بررسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی، ارائه مبانی نظری، ساختاری و کارکردی تمدن نوین اسلامی، بررسی نقش و جایگاه تقریب مذاهب اسلامی در ایجاد تمدن اسلامی و همچنین بررسی آسیب‌های ناشی از عدم تقریب مذاهب اسلامی و ارائه راهکارهای برون رفت از آن منتشر می‌شود.

ملکی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای توسعه تمدن اسلامی نظریه جدید تمدن نوین اسلامی را مطرح نمودند که یکی از راهکارهای بنیادین و اساسی در دانشگاه‌ها برای تحقق این مهم، انجام تحقیق و پژوهش، چاپ و انتشار مقالات علمی در این خصوص است.

معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم فرهیختگان، اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه، محققان و دانشجویان ارجمند دست به قلم شوند و مقالات وزین و فاخر خود را برای این فصلنامه ارسال نمایند تا پس از طی فرایند بررسی و داوری به چاپ برسد.

شایان ذکر است دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب به صاحب امتیازی آیت الله محسن اراکی، مدیر مسئولی و سردبیری دکتر محمد حسین مختاری و قائم مقام سردبیر، دکتر ندا ملکی از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر می‌گردد.

علاقه مندان می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه این مجله به نشانی http://tamadonnovin.mazaheb.ac.ir مقالات خود را ارسال نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha