صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۲۷ درصد افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار در پنج ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد افزایش داشته است.

​به گزارش ایرنا، علی رحمتی روز چهارشنبه در بازدید از پایانه مرزی بیله‌سوار در جمع خبرنگاران افزود:در پنج ماه امسال ۱۷۵ هزار و ۱۴۱ تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله‌سوار صادر شد.

 وی با بیان اینکه عمده کالاهای صادراتی کاشی، شیشه، پروفیل ،نمک، قیر وآهن‌آلات بوده ، اظهار داشت: این مقدار کالا توسط هفت هزار و ۹۱۰ کامیون به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۷۳ هزار و ۴۲۶ تن کالا توسط سه هزار دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله‌سوار ترانزیت خروجی شده، بیان کرد: عمده این کالاها سیمان ،ام دی اف، گچ، نئوپان و سنگ‌های ساختمانی بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: ۹۶ درصد این کالاها توسط کامیون آذری و مابقی توسط کامیون‌های ایرانی و ترکی از مرز بیله‌سوار به کشورهای هدف ترانزیت شده است.
رحمتی پایانه مرزی بیله‌سوار را یکی از پنج پایانه برتر کشور دانست و افزود: با تلاش شبانه‌روزی همکاران در پایانه مرزی بیله‌سوار وضعیت صادرات و واردات کالا در این پایانه کاملا عادی و روان است.

گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار مغان در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل و در منطقه مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.

۶۱۳۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =