۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83455091
۰ نفر

برچسب‌ها

فقر و بیکاری در رابُر کرمان جولان می دهد

کرمان - ایرنا - امام جمعه رابر گفت : قهر طبیعت از یک سو و فقدان صنعت و کارخانه موجب شده که فقر و بیکاری در این شهرستان جولان دهد طوری که هم اینک یک سوم جمعیت منطقه زیر خط فقر زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی علیدادی سلیمانی روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش هنزا  و شهرستان رابر با حضور استاندار کرمان افزود: بیش از هشت هزار نفر از جمعیت (۲۵ درصد جمعیت) شهرستان رابر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی قرار دارند و زیر خط فقر زندگی می کنند.

وی با اشاره به اینکه  نخبه های شهرستان به علت نداشتن اشتغال از رابر کوچ می کنند اظهار داشت:جمعیت این شهرستان از  ۶ ماهه دوم سال گذشته تاکنون ثابت مانده   و  علت نداشتن رشد جمعیت فقر و محرومیت مردم رابر است.

وی با بیان اینکه همه نگاه ها متکی به معدن درآلو است افزود: در هشت ماه گذشته بیش از ۴۰۰ نفر به دفتر امام جمعه رابر رجوع کردند اما فضایی برای اشتغال در شهرستان وجود ندارد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اختلاف موجود شهرستان رابر و بردسیر بر سر معدن درآلو بیان کرد: دامنه گسترده معدن به حدی است که می تواند هر ۲ شهرستان را در اشتغالزایی پوشش دهد و این معدن نباید از استان های مجاور استخدام کند در حالی که مردم این شهرستان ها بیکارند.

وی تصریح کرد: بردسیر از ۲ صنعت دیگر برخوردار است اما فقر و بیکاری در رابر از گشذته تاکنون جولان می دهد.

به گفته امام جمعه رابر این شهرستان  با جمعیت کم ۳۵۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده و جزو شهرستان های برتر در این حوزه است و شهرستان رابر ۴۷۵ جانباز بی بدیل و ۲۵ آزاده قهرمان دارد.

۷۴۲۰ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =