مبارزه با فساد در گام دوم انقلاب با جدیت دنبال می شود

خرم‎آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: عدالت خواهی و مبارزه با فساد در گام دوم انقلاب با جدیت دنبال می شود.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز چهارشنبه بمناسبت هفته دولت در دیدار مسئولان استان در دفتر امام جمعه خرم آباد اظهار داشت:  شهیدان رجایی و باهنر همسنگر علم، جهاد و خدمت بودند لذا باید مسئولان این ۲ شهید را الگوی کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه همچنین این شهیدان ۲مبارز مقاوم و خستگی ناپذیر و ساذه زیست بودند بیان کرد:شهیدان رجایی و باهنر الگوی ساده زیستی بوده و به محرومین توجه می کردند و به قشر ضعیف جامعه توجه میکردند.
امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: این شهیدان التزام به نظام داشته و مقلد اسلام بودند و ولایت را رکن اساسی انقلاب اسلامی می دانستند و براساس باور و اعتقاد پست را تحویل می گرفتند.
آیت الله میرعمادی بیان کرد: هفته دولت فرصتی مغتنم برای ارایه تلاش های مسئولان است هرچند در طول سال این اتفاق رخ می دهد.
به گفته وی  تمام همت و تلاش دولت برای رسیدگی به سیل زدگان بوده و در مجموع با همت همه عملکرد خوبی ارایه شده و شاهد مدیریت انقلابی در ماجرای سیل بودیم که خود دستاورد بزرگی است.
وی ادامه داد: برخی از دستگاه ها در حادثه سیل خوش درخشیدند و با تمام وجود پای کار آمدند و این مساله باعث شد که امروز یک آرامشی در استان وجود داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: هفته دولت امسال اولین سال هفته دولت در گام دوم انقلاب است و عمده کارها در کشور برعهده دولتمردان است و باید مسئولان وظایف خود را بدانند.
آیت الله میرعمادی اضافه کرد: در گام دوم انقلاب  به دنبال پیشرفت با تکیه بر ظرفیت های داخلی هستیم و انقلاب اسلامی در گام دوم صادر شده و به عنوان مهم ترین قطب تاثیرگذار در رویدادهای منطقه است.
وی بیان کرد: استقلال بدست آمده در کشور باید در سایر کشورها باشد، منطقه خاورمیانه متعلق به مردم ان منطقه است.
آیت الله میرعمادی مردمی بودن را وظیفه اصلی مسئولان برشمرد و ادامه داد: دولت اسلامی دولت مردمی است و باید بپذیریم در دوره از زمان از مردم فاصله گرفتیم.
وی بیان کرد: در گام دوم باید مسئولان تغییر رویه بدهند و در صورت مردمی بودن مشکلات برطرف می شوند.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: پایبندی به قانون و شریعت اسلامی از دیگر ویژگی های مسئولان باید باشد در یک دوره فراموش کردیم دولت ما دولت اسلامی است و اختلاس، رانت، فساد بود.
وی اضافه کرد: باید روحیه ایثار و پایبندی در سال های آغازین انقلاب را اجرا کنیم.

امام جمعه خرم آباد ادامه داد: براساس شرایط کشور باید کارها را اولویت بندی کنیم و باید براساس توانایی باید اعتبارات را در طرح ها هزینه کنیم.
آیت الله میرعمادی گفت: یک مدیر نباید برای اعتبار بخشی به شخصی برود کلنگ زنی کند، برای خشنودی مردم طرح ها را اجرا کنیم.
وی اضافه کرد: بکارگیری انسان های سالم و پاکدست در دستور کار قرار دهیم و از کسانی که انگیزه داشته باشد باید استفاده کنیم.
نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: چه لزومی دارد طرحی می خواهد افتتاح شود و اداره نامربوط در ان طرح حضور داشته باشد در حالیکه ارباب و رجوع پشت در مانده است.
وی بیان کرد: تقویت امید در دل مردم باید با اقدامات عملی صورت گیرد و به مشکلات مردم توجه کنیم همچینین شفافیت موجب امید می شود.
آیت الله میرعمادی نظارت دقیق و مستمر را از وظایف اصلی مسئولان برشمرد و گفت: نظارت اداری، اخلاقی، و دیگر نظارت ها  باید صورت گیرد و نگران کننده است که با سفارش برخی ها عده ای استخدام می شوند.
۳۲۱۰/۶۰۶۰

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha