۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۶
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83454998
۰ نفر

برچسب‌ها

 اخبار کوتاه چهارشنبه گلستان

گرگان - ایرنا - بهره مندی ۲ هزار و ۱۰۰ خانواده مرزنشین مراوه تپه از گاز طبیعی، آغاز پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته در استان، خسارت ۷۵ میلیارد ریالی سیل به مساجد و پایش هوایی منطقه حفاظت شده جهان نما از جمله خبرهای کوتاه امروز چهارشنبه گلستان است.

همزمان با هفته دولت و با بهره برداری از عملیات گازرسانی در شهرستان مرزی مراوه تپه از توابع گلستان دو هزارو ۱۰۰ خانوار روستایی این منطقه محروم و دور افتاده از مزایای دسترسی به شبکه گاز  بهره مند شدند.

برای اجرا و بهره برداری از این طرح ها، افزون بر ۲۴۷ میلیارد ریال اعتبار  هزینه شد.

  **

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گ فت: پرداخت پاداش به بازنشستگان فرهنگی استان از این هفته آغاز می شود.

گوهری راد گفت : امسال یک‌هزار و ۶۰۰ فرهنگی در گلستان بازنشسته می‌شوند و ۴۸۳ نیرو در سال تحصیلی جدید به آموزش و پرورش استان اضافه خواهند شد.

**

فرماندار شهرستان آق‌قلا گفت: برای رفع مشکل کم‌آبی روستاها در این شهرستان امسال ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

**

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت : برآورد خسارت سیل به مساجد و اماکن مذهبی استان ۷۵ میلیارد ریال است و با هماهنگی ستاد بحران و استانداری امیدواریم بتوانیم در رفع آسیب‎های مساجد دیدند گام برداریم.

**

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از پایش هوایی منطقه حفاظت شده جهان نما خبر داد و گفت: برای برخورد دقیق تر و قاطعانه بر هر گونه تصرف و دست اندازی به اراضی ملی در این زیستگاه  ارزشمند استفاده از پهپاد دردستور کار قرارگرفته است .

کنعانی افزود: منطقه حفاظت‌شده جهان‌نما حدود ۳۰ هزار هکتار وسعت دارد که حدود ۸۳۶ هکتار آن جزو مستثنیات است و تاکنون بیش از ۱۶۰ پرونده برای ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در این منطقه تشکیل شده است.

**

 با رای هیات داوران سی و دومین جشنواره بین المللی کودکان و نوجوانان در استان گلستان  ٣ فیلم بیست و سه نفر، جزیره گنج و بنیامین به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

**

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =