آغاز نام‌نویسی آزمون استخدامی دستگاه‌ها و تاکید ایران و عراق بر آسان شدن تردد زوار

استانها - ایرنا - تهدیدها نافی قدرت فرهنگی ملت ایران نیست، تاکید مرزبانان ایران و عراق بر آسان شدن تردد زوار اربعین در مرز مهران، هفته آینده آغاز نام‌نویسی آزمون استخدام فراگیر دستگاه‌های اجرایی، غنی‌سازی ۱۱۰ هزار هکتار از جنگل‌های ایران، هلاکت عوامل شهادت رزمنده سپاهی در پیرانشهر، فرسودگی ۵۰ درصد از خوابگاه‌های دانشجویی، صدور احکام قضایی متهمان اقتصادی و اداری لرستان و آغاز نهضت کشت گلخانه‌ای در کشور از جمله مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۲۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین آن‌ها منتشر می‌شود:

رخوت سیاسی در دانشگاه‌ها وجود ندارد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت دانشجویان و دانشگاهیان گفت: رخوت سیاسی در دانشگاه‌های کشور وجود نداشته و نباید داشته باشد.

منصور غلامی در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به این پرسش که آیا رخوت سیاسی در دانشگاه وجودد دارد یا خبر؟ افزود: رخوت سیاسی در دانشگاه‌ها نیست و نخواهد بود و در دو سال گذشته نیز آمار نشان می دهد که سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ در حوزه های مختلف اجتماعی و سیاسی و در سال ۹۷ نیز نسبت به سال ۹۶ این مساله بیشتر بوده است.

وی از ساماندهی نظام آموزش عالی در دانشگاه‌های کشور از سوی این نهاد علمی کشور خبر داد و افزود: در وزارت علوم چندین برنامه در دست اجرا است که بحث ساماندهی آموزش عالی کشور یکی از مهمترین این طرح ها است.

شرایط تحریمی، فروش شرکت‌های دانش بنیان را افزایش داد

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: اکنون ۴ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال است که فروش سال گذشته آنها ۹۰ هزار میلیارد تومان بوده و در پنج ماه اخیر نیز با وجود شرایط تحریم فروش آنها افزایش بیشتری یافته است.

سورنا ستاری در بوشهر افزود: همچنین در این مدت ۱۵۰ نیروی انسانی متخصص از خارج کشور به ایران بازگشتتند که انتظار داریم تا پایان سال این روند افزایشی ادامه داشته باشد.

همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته دولت عملیات اجرایی پنج پروژه آبرسانی روستاهای شهرستان بوشهر با ۱۵۶ میلیارد ریال اعتبار روز چهارشنبه در آیینی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری آغاز شد.

هفته آینده؛ آغاز نام نویسی آزمون فراگیر نهادهای اجرایی

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت : با توجه به تامین اعتبار برای بیش از ۲۸ هزار استخدام جدید، از اوایل هفته آینده ثبت نام هفتمین آزمون استخدامی نهادهای دولتی شروع می شود.

سیدصدرالدین صدری نوش‌آبادی در نشست خبری به مناسبت بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان در سرسرای همایش‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصفهان اظهار داشت: در این آزمون  ۱۸ هزار نیروی جدید جذب آموزش و پرورش و ۱۰ هزار نفر جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بقیه جذب دیگر دستگاه های دولتی متقاضی می‌شوند.

ایران در جایگاه هفتم داروسازی جهان قرار دارد

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال ۲۰۱۸ هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی جایگاه شانزدهم را در تولیدات علمی دنیا به دست آورده ایم و در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نیز موفق به کسب رتبه نخست شدیم، در داروسازی نیز رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص دادیم.

دکتر رضا ملک زاده در بیستمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور در تالار انتظار کرمانشاه افزود: در استنادات علوم دارویی و علوم بهداشتی در منطقه اول شده ایم، به لحاظ علمی در جایگاه خوبی قرار داریم و در حال ارتقای هرچه بیشتر تولیدات علمی هستیم.

نشانه‌های سوزاندن اجساد در کورگان‌های ۳ هزار ساله کلیبر

سرپرست هیات کاوش محوطه باستانی کورگان‌های جنوب‌غربی کلیبر اعلام کرد: در ۲ فصل نخست کاوش این کورگان ها در محدوده طرح ساخت سد «پیغام‌ چای»، نشانه هایی از سوزاندن اجساد در هزاره اول قبل از میلاد یافت شد.

نسرین قهرمانی افزود: در فصل نخست عملیات نجات‌بخشی آثار در معرض خطر سد پیغام چای، به درخواست آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، قرار شد بدون انعقاد قرارداد و با پرداخت هزینه‌های مربوط به کاوش، مطالعات باستان‌شناختی کورگان‌ها انجام شود و کاوش‌های فصل‌های بعدی با انعقاد قرارداد بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی تداوم یابد.

برگزاری اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی در یزد

هفدهمین اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی، صبح روز چهارشنبه با حضور ۷۰۰ نفر از مهمانان داخلی و ۲۹ کشور خارجی در شهر تاریخی میبد یزد آغاز شد.

در این آیین معنوی که دو روز ادامه دارد دو نشست علمی در خصوص وظیفه مداحان در حوزه گام دوم انقلاب اسلامی و احیای روضه‌های خانگی هم پیش بینی شده است.

آغاز نهضت کشت گلخانه‌ای در کشور

 معاون باغبانی وزیر جهادکشاورزی گفت: یکی از برنامه راهبردی دولت توسعه طرح‌های گلخانه است که در این ارتباط نهضت توسعه کشت گلخانه‌ای بخوبی در کشور آغاز شده است.

محمدعلی طهماسبی در بازدید از مجتمع گلخانه‌های کشاورزی بخش کاکی استان بوشهر افزود: امروز بخش خصوصی مشارکت بسیار خوبی در احداث گلخانه‌های کشاورزی در کشور دارد و وظیفه همه مسئولان است تا زمینه را برای اجرای این طرح ها در نقاط مستعد  فراهم کنند.

صدور احکام اولیه شماری از متهمان اقتصادی لرستان

دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد گفت: حکم اولیه دادگاه تعدادی از متهمان فساد اقتصادی و اداری در استان لرستان صادر شده است.

سعید رازانی در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا توضیح داد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رییس قوه قضاییه در رابطه با برخورد با مفاسد اداری و دستگاه‌های اجرایی، پیگیری‌های مرتبطی با همکاری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در استان صورت گرفته و در حال انجام است.

تاکید مرزبانان ایران و عراق بر آسان شدن تردد زائران در مرز مهران

فرمانده مرزبانی ناجا و فرمانده گارد مرزی منطقه ۳ عراق در دیداری بر افزایش امنیت مرزهای دو کشور و نیز تسهیل تردد زائران اربعین از مرز مهران تاکید کردند.

سردار قاسم رضایی در این  دیدار  که در نقطه صفر مرزی مهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) ما را در این مکان مقدس دور هم جمع کرده و این برای ما مایه افتخار است.

تهدیدها نافی قدرت فرهنگی ملت ایران نیست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،‌ مردم ایران را ملتی قدرتمند و خلل‌ناپذیر از نظر مولفه‌های فرهنگی دانست و گفت:‌ توجه به آسیب‌ها و تهدیدهای فرهنگی به یقین ضروری است اما این موضوع، نافی قدرت فرهنگی مردم ایران نیست.

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی در مجمع عالی بسیج استان فارس در شیراز افزود: از لحاظ فرهنگی، بدون تردید ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است و از بعد سیاسی نیز ملتی قدرتمند هستیم و مردم سالاری ایران الگوی برتر در جهان است.

چهار هکتار از پوشش گیاهی جهرم سوخت

آتش‌در کوه‌های منطقه جلیل‌آباد در بخش خفر شهرستان جهرم چهار هکتار از پوشش گیاهی این منطقه را سوزاند.

مهدی شفیعیان سرپرست فرمانداری جهرم اعلام کرد: با همت و حضور بموقع نیروهای آتش‌نشانی شهرداری، داوطلبان خانه هلال احمر، بسیجیان حوزه جوادالائمه(ع) و نیروهای محلی آتش سوزی با تلاش چهارساعته مهار شد.

غنی سازی ۱۱۰ هزار هکتار از جنگل‌های کشور 

معاون مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها و آبخیزداری کشور با اشاره به تشکیل ستاد بوم سازگان زاگرس در کشور گفت: برای ۱۱۰ هزار هکتار برنامه غنی سازی و توسعه جنگل پیش بینی شده که اجرایی می شود.

ابراهیم پیرزادیان در حاشیه دومین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس در دانشگاه شهرکرد در جمع خبرنگاران افزود: در سند بوم سازگان زاگرس ، توسعه جنگل و اجرای طرح های حفاظت از جنگل های زاگرس با محوریت و اولویت بهره برداران و مردم تعریف شده است.

عوامل شهادت رزمنده سپاه پیرانشهر به هلاکت رسیدند

رزمندگان نیروی زمینی سپاه در عملیات تلافی‌جویانه انتقام خون شهید «خالد شوانی» را از تروریست‌ها گرفتند. این اقدام تروریستی گروهک ها و عوامل وابسته به استکبار جهانی و خائن منجر به شهادت این بسیجی در پیرانشهر شد.

 هر دو تروریست‌ ۲۴ ساعت پس از اقدام کورشان با تلاش و پیگیری مستمر و شبانه‌روزی نیروهای سپاه، اداره اطلاعات و مرزبانی آذربایجان‌غربی و با مسدود شدن مرز و تعقیب جنایتکاران در اقدامی غافلگیرکننده در مخفیگاه موقت‌شان در یکی از روستاهای شهرستان سردشت به هلاکت رسیدند و نفر سوم که رابط خروج آنان از کشور بود، مجروح و دستگیر شد.

فرسودگی حدود ۵۰ درصد از خوابگاه‌های دانشجویی 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نزدیک به ۵۰ درصد از خوابگاه‌های دانشگاه‌های کشور فرسوده‌اند و اعتبار زیادی برای بازسازی ساختمان آنها نیاز است.

سیما سادات لاری افزود کمبود خوابگاه‌های دانشجویی و اسکان دانشجویی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود که امیدواریم چاره ای برای آن اندیشیده شود.

گزارش های استان‌ها :

مرکز قم به مناسبت هفته دولت گزارشی با عنوان "توجه ویژه دولت به توسعه اقتصادی" منتشر کرده و نوشته  استان قم در مسیر توسعه قدم های امیدوار کننده ای برداشته و اختصاص ۲۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از طرح های جدید، نشانه توجه ویژه دولت دوازدهم برای توسعه اقتصادی قم  است.

"صورتک‌ها به جای همه می خندند!" عنوان گزارشی از دفتر بروجرد که راهکارهای اجرایی افزایش نشاط و شادی اجتماعی پرداخته است. 

مرکز اراک گزارشی با عنوان "دو سال گام‌های استوار در قطب چهارم صنعت کشور"  به مناسبت هفته دولت منتشر کرده و نوشته که دولت تدبیر و امید در دو سال اخیر با گام های استوار و راهبردهای اثربخش خود برای صنایع استان مرکزی توانست نتایج مطلوبی را رقم بزند و بخش قابل ملاحظه ای از نیازهای داخلی را در شرایط تحریم تامین کند.

"روستاهای بدون بیکار، کارآمدی دولت در ریشه‌کنی بیکاری در مناطق روستایی" گزارشی از دفتر گچساران که به طرح روستاهای بدون بیکار، به عنوان مراکز اصلی تولید و قلب تپنده توسعه اقتصادی کشور از سوی دولت پرداخته است.

مرکز البرز نیز گزارشی با عنوان "تجلی کارآمدی در قامت ایران کوچک" منتشر کرده که به عملکرد و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در این استان اشاره دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =