جهاد دانشگاهی ۳۱ طرح ملی را به اجرا درآورد

بجنورد - ایرنا- معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی گفت: این نهاد با عملیاتی کردن فرمان رهبری در خصوص تکیه بر داشته های داخلی، ۳۱ پروژه ملی را با هدف پاسخگویی به نیازهای کشور، تعریف و اجرایی کرده است.

به گزارش ایرنا؛ احمد شریفی‌زاده روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان شمالی با اشاره به وضعیت کنونی کشور و قرار گرفتن در شرایط جنگ اقتصادی، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی با تاسی به فرموده رهبری مبنی بر گزیده‌کاری، فعالیت های ارزنده ای انجام داده که باعث ناراحتی دشمنان شده است.

وی با اشاره به برخی از این پروژه ها، افزود: یکی از نیازهای اصلی کشور در حوزه دام، دامپروری و تامین گوشت است که در این بخش طرح مزرعه پرورش مرغ برای خودکفایی در واردات جوجه از خارج اجرا شده که بسیار موفقیت آمیز بوده است و در حوزه تامین کره مورد نیاز کشور و نیز نفت و پتروشیمی، که مهمترین حوزه مورد نظر دشمن برای فلج کردن اقتصاد کشور است، اقدامات بسیار موثری داشته ایم.

وی فعالیت ۷ هزار نفر در این نهاد را پشتوانه بسیار مهمی برای حوزه تولید علم در کشور خواند و گفت: برخی مشکلات کنونی کشور و نیز تبلیغات فضای مجازی باعث شده تا مردم بیشتر متوجه مسائل و مشکلاتی که جنبه منفی دارد، باشند در حالی که اقدامات بسیار خوبی نیز در طول مدت تحریم ها در کشور انجام گرفته است.

وی از تحریم ها به عنوان یک فرصت برای استقلال بیشتر کشور یاد کرد و افزود: هم اینک در شهرستان اسفراین خراسان شمالی به عنوان یک منطقه صنعتی، استفاده خوبی از دانش های فنی این مجموعه در تولید آلیاژهای چندمنظوره صورت گرفته است.

شریفی زاده، ایجاد مجموعه پرورش دام سبک در شیروان و پژوهشکده گیاهان دارویی در اسفراین را از دیگر برنامه های جهاد دانشگاهی در استان خراسان شمالی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با بهره گیری از ظرفیت ها و مزیت های خوب موجود در این استان، خراسان شمالی به یکی از استان های برتر کشور در حوزه توسعه و منابع انسانی تبدیل شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: انجام تحقیقات کاربردی مساله‌محور در مراحل مختلف نیمه‌صنعتی تا صنعتی باید از مهمترین اولویت‌های جهاد دانشگاهی استان باشد.
علی بیگ‌زاده، با اشاره به مشکلات موجود کشور و قرار گرفتن در جنگ تمام عیار اقتصادی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمنان تمام دشمنی های خود را نسبت به ملت ما به کار گرفته اند، دولت کار خود را انجام می دهد و این تحریم های ظالمانه در حوزه های دانشگاهی و علمی به فرصت تبدیل شده است.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی‌های بالای این استان در بخش های مختلف، اظهار داشت: وجود اقوام مختلف و ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و... از مزایایی است که می تواند خراسان شمالی را در جایگاه های عالی کشور قرار دهد.

رضا شاهین‌فر افزود: اگر بتوانیم ظرفیت های فراوان جهاد دانشگاهی را در سطوح مدیریتی و علمی و آکادمیک این استان به کارگیریم بی شک موفقیت های بسیاری را خواهیم داشت زیرا که مسیر لاک پشتی فعلی اصلا مناسب نیست.

سرپرست جدید جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز تحقق اقتصاد مقاومتی و انطباق آن با سند توسعه استان را از مهمترین برنامه های این نهاد در استان برشمرد و گفت: در این راستا برنامه های مختلفی از قبیل اصلاح نژاد دام، سلامت خانواده و توسعه و کشت فراوده های گیاهان دارویی در حال اجرا است.

محسن رحمانی افزود: در راستای توسعه حوزه فرهنگی نیز اهداف جهاد دانشگاهی استان معطوف به برنامه های فرهنگی در بین دانشجویان و کمک به ارتقای فرهنگ به ویژه در حاشیه شهرها شده است.

در این آیین که با حضور دکتر احمد شریفی زاده معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور برگزار شد از خدمات رضا شاهین فر قدردانی و محسن رحمانی به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان شمالی قدردانی شد.

ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =