۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83454845
۰ نفر

برچسب‌ها

معرفی کتاب لبخند خاکی

قزوین - ایرنا - لبخند خاکی، گزیده داستان طنز دفاع مقدس است که با زبان روان و شیوای خود لحظات شادی را برای خوانندگان می‌آفریند.

یکی از پرمخاطب ترین موضوعات در ادبیات پایداری، طنز دفاع مقدس است. استقبال از فیلم‌های سینمایی لیلی با من است، اخراجی‌ها و سریال‌های تلویزیونی که درونمایه طنز داشتند نشان داد که فرهنگ جبهه دارای ظرفیت‌های مهمی در افزایش نشاط و شادی بخشی به مردم است.
در حوزه ادبیات دفاع مقدس داود امیریان و اکبر صحرایی نخستین کسانی بودند که کتاب‌های پرفروشی چون رفاقت به سبک تانک و دار و دسته دارعلی را نوشتند و محسن صالحی حاجی آبادی با مجموعه کتاب‌های اکبر کاراته نیز در این زمینه موفق بود.
کتاب لبخند خاکی مجموعه ۲۰ داستان طنز دفاع مقدس است که پس از برگزاری جشنواره سراسری لبخند خاکی به زیور طبع آراسته شد.
این کتاب با استقبال مخاطبان مواجه شد و جزو کتاب‌های برگزیده مجمع ناشران انقلاب اسلامی در حوزه طنز قرار گرفت.
در مقدمه این کتاب آمده است: «مجاهدان راه خدا همیشه مجمع اضداد بوده‌اند به گونه ای که عقل عاقلان دچار حیرت است از اینان که با همه استواری و جدیت در رزم یا در نهایت خشوع و اشک و انابه به درگاه خدا یا در زندانهای دشمنان بعثی، لبخندهای خاکی زینت چهره‌های روحانی شان بوده است. لبخند خاکی تلاشی است برای انعکاس روحیه شاد رزمندگان و هدیه ای است به غمدیدگان و صبوران آن روزها».
قسمتی از داستان من نجاتت می‌دهم بابا را در این کتاب می خوانیم:«فکرش را بکنید یک روز از مدرسه به خانه بیایید و یکهو بشنوید بابای مثل دسته گلتان توی جنگ اسیر شده، آن وقت چکار می‌کنید؟ خوب اگر مثل من مرد عمل باشید، حتما به سرتان می‌زند یک جورهایی نجاتش دهید. شما که باشید شال و کلاه می‌کنید و می‌روید به جبهه.
اما من که باشم، از آن‌جایی که یک نویسنده‌ام و از قدیم الایام نویسنده‌ها را با ساحران و دیوانگان هم طراز می‌کرده‌اند ...»
این کتاب به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین و توسط انتشارات سپیده باوران منتشر شده است.
۶۱۰۱

اخبار مرتبط