۶ طرح اقتصادی در عنبرآباد کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد
افتتاح طرح های هفته دولت در عنبرآباد کرمان

جیرفت - ایرنا - همزمان با هفته دولت ۶ طرح اقتصادی و عمرانی در شهرستان عنبرآباد کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، همزمان با هفته دولت با حضور فرماندار عنبرآباد، فرمانده انتظامی، رئیس بنیاد مسکن و جمعی از مسئولان محلی شهرستان تعداد ۳۳۰ واحد مسکن روستایی با اعتباری افزون بر ۱۳۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
فرماندار عنبرآباد در حاشیه این آیین گفت: طی یکسال اخیر ۳۳۰ واحد مسکن روستایی در شهرستان عنبرآباد احداث شده که امروز به بهره برداری رسیدند.

محمود رئیسی افزود: برای احداث هر واحد روستایی ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات همراه با ۱۰۰میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: تاکنون در شهرستان عنبرآباد ۱۴ هزار ۳۰۰ واحد مسکونی با پرداخت تسهیلات بنیاد مسکن  احداث شده است.

فرماندار عنبرآباد به افتتاح مدرسه ۶ کلاسه امام رضا (ع) در روستای جهادآباد اشاره کرد و گفت: این مدرسه با اعتباری افزون بر ۲۲ میلیارد ریال با مشارکت اداره نوسازی و آستان قدس رضوی احداث شده است.
وی افزود: این مدرسه با زیربنای ۷۵۰متر در زمینی به مساحت سه هزار ۸۰۰ متر مربع در روستای جهادآباد احداث و به طور کامل تجهز شده است
رئیسی اظهار داشت: از ابتدای سال تحصیلی جدید ۱۵۰دانش آموز روستای جهادآباد در این مدرسه مشغول به تحصیل خواهند شد.
افتتاح وکلنگ زنی سه طرح کشاورزی و دامپروری در عنبرآباد

مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد هم گفت: همزمان با چهارمین روز از هفته دولت سه طرح کشاورزی و دامپروری با اعتباری افزون بر ۱۶۵میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح وکلنگ زنی شد.
محسن طاهری به افتتاح سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود: این سردخانه با اعتباری بیش از ۱۰میلیارد ریال با ظرفیت یکهزار تن در روستای امیرآباد نظریان به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: با بهره برداری از این سردخانه برای چهار نفر به طور مستقیم و ۱۰ نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد شد.
طاهری اظهار داشت: برای راه اندازی این سردخانه ۱۰میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی پرداخت شده است.
مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد به آغاز عملیات اجرایی ۱۵هکتار گلخانه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این طرح باتوجه به خشکسالی حاکم بر منطقه و سیاست دولت مبنی بر کشت های متراکم و گلخانه ای به دلیل مزایای بالا از جمله تولید  اقتصادی، اشتغال زایی بالا و کاهش مصرف آب اجرا می شود.
وی افزود: برای احداث ۱۵هکتار گلخانه اعتباری افزون بر ۱۵۰میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به مجریان طرح پرداخت می شود و با بهره برداری از این طرح ها برای ۹۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
طاهری از افتتاح یک واحد طرح پرورش بز ۲۵۰ راسی در روستای الله آباد عنبرآباد خبر داد و گفت: این طرح با اعتبار پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات اشتغال روستایی به بهره برداری رسید.
وی افزود:با بهره برداری از این طرح برای چهار نفر به طور مستقیم اشتغال پایدار ایجاد شد.
‍ کلنگ زنی طرح های نهالکاری در مناطق گمرکان و میثم آباد عنبرآباد
فرماندار عنبرآباد در این آیین ضمن تبریک هفته دولت، هدف از اجرای این طرح ها را حفاظت خاک و افزایش سرانه فضای سبز منطقه دانست و گفت: این طرح ها به وسعت ۴۳۰ هکتار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۹۸ اجرا خواهد شد.

 روز گذشته نیز ۲۰۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در شهرستان عنبرآباد به بهره برداری رسید.

عنبرآباد در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.
۷۴۵۰/۷۴۲۹