«اسب‌های پشت پنجره» در ارومیه به روی صحنه رفت

ارومیه- ایرنا- نمایش «اسب‌های پشت پنجره» اثر «ماتئی وینسی یک/ Matei Vişniec» و به کارگردانی «فرهاد اسدپور» در فرهنگسرای هنر ارومیه به روی صحنه رفت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمایش تا هشت شهریور و از ساعت ۱۸ میزبان علاقه‌مندان به تئاتر است.

امید خاکپور با بیان اینکه این اثر با هنرنمایی پنج هنرپیشه اجرا می‌شود، گفت: «محراب فرهادی »، «ترکان کلانتری»، «فرهاد اسدپور»، «صدرا تمکین‌وش» و «احسان فرهمند» در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نمایش «اسب‌های پشت پنجره» یک تراژدی-کمدی مدرن است، افزود: این نمایش روایتی از مبارزه انسان‌ها در جنگ را در چند مرحله تکرارشونده تعریف می‌کند که هر یک آن‌ها در پایان خود به نقطه شروع بعدی متصل می‌شود.  

«اسب ‌های پشت پنجره» زمستان سال گذشته در اولین جشنواره نمایشنامه خوانی کافه ای "کاف-تا" در ارومیه اجرا شد.

انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌های ارومیه، خوی، میاندوآب، ماکو، نقده، ماکو، تکاب، مهاباد و بوکان درآذربایجان غربی فعالیت می‌کنند؛ ۲۱ گروه نمایشی ثبت شده در آذربایجان غربی وجود دارد و ارومیه با ۶ گروه و خوی با پنج گروه به ترتیب بیشترین گروه‌های نمایشی ثبت شده در این استان را به خود اختصاص داده‌اند.

۹۹۳۹/۳۰۷۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =