امام جمعه اردبیل: مرام اصلی اباعبدالله الحسین (ع) اصلاح جامعه بود

اردبیل - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت : مرام و هدف اصلی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از انقلاب کربلا اصلاح جامعه بود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدحسن عاملی شامگاه سه‌شنبه در هجدهمین همایش استقبال از محرم افزود: یک فرد حسینی و پیرو مرام آن امام بزرگوار باید سهمی از اصلاح جامعه داشته باشد و برای مفسدان در این دستگاه جایی وجود ندارد.

وی با اشاره به بعضی رفتارهای متناقض از سوی افرادی در جامعه اظهار کرد: یک فرد فاسد حق ندارد در ایام محرم برای امام حسین (ع) سیاه بپوشد و عزاداری نماید چراکه اینگونه رفتارهای متناقض اهانت به ساحت مقدس آن امام همام است.

او تشریح کرد: خداوند امام حسین (ع) را به عنوان یک الگوی ابدی برای انسان‌ها فرستاده تا هرگاه با حاکمان و گروه‌های ظالم جامعه روبرو شوند چون او در مقابل زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها بایستند و نه تنها از اموال خویش بلکه از جان خود و فرزند ۶ ماهه خودشان نیز در راه مبارزه با ستم بگذرند.

آیت‌الله عاملی اضافه کرد : ایران طی ۴۰ سال گذشته با پیروی از این آموزه مهم قیام عاشورا در نرفتن زیر بار زیاده خواهی‌ و زورگویی‌های جباران روزگار در حوزه سیاست خارجه بسیار خوب عمل کرده و اکنون نتایج مثبت این ایستادگی و اقتدار خود را می‌بیند.

وی ایجاد شبهات و خرافی نشان دادن واقعه کربلا را یکی دیگر از دشمنان امام حسین (ع) دانست و خاطرنشان کرد: دشمن بیگانه سال‌ها قبل یک شیعه مورد پسند و دلخواه خود را در دنیا رواج داده که با انجام بعضی حرکات و اعمال خرافی و موهن در عزاداری‌ها، فلسفه حماسه بی نظیر کربلا را زیر سوال می‌برند.

وی ادامه داد : اکنون در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هزاران کلیپ از اینگونه عزاداری‌ها تهیه و از سوی دشمنان با طرح شبهات مختلف در جهان پخش می‌شود تا به واسطه آن این فرهنگ نجات بخش انسان‌ها و نابود کننده ظالمان را از اثر بیاندازند.

آیت‌الله عاملی وظیفه و تکلیف اصلی همه پیروان امام حسین (ع) و عزاداران و هیات‌های مذهبی را در این برهه حساس در وهله اول پرهیز از بعضی اعمال ناخواسته و شبهه برانگیز و در مرحله بعد پاسخ دادن منطقی به منظور رد شبهات مطرح شده از سوی دشمنان و بدخواهان دانست.

وی ابرازامیدواری کرد که مردم متدین و دوستداران راستین حضرت اباعبدالله و اهل بیت (ع) امسال نیز با در آمیختن شعور و شور حسینی جلوه‌های کم‌نظیر دیگری را در عشق و علاقه خویش به این فرهنگ به تماشا بگذارند.

در این مراسم که در مسجد اعظم اردبیل برپا شد، ضمن رونمایی از کتاب ابیات منتشر نشده زنده یاد میرزا صادق بیضای اردبیلی مرثیه پرداز نامی اردبیل از میرجمعه سید متین، عدالت کوهی ، حسن عرشی، میرزا آقا عمادی، علی حسینیان، امیر شاهی‌زاده ، اوروج شاهی ،توحید علی‌محمدی و رجب مطلب زاده به عنوان پیرغلامان دستگاه امام حسین (ع) با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.
۶۰۱۹/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =