ایجاد امید در جامعه مهمترین رسالت مسئولان است

یزد - ایرنا - معاون توسعه و منابع استانداری یزد گفت: در شرایط کنونی کشور با توجه به تحریم های ظالمانه جبهه استکبار علیه جمهوری اسلامی، ایجاد امید در جامعه و کسب رضایت مردم مهمترین رسالت مسئولان است.

اکرم فداکار عصر سه‌شنبه در نشست شورای اداری شهرستان ابرکوه که در محل تکیه حضرت ابوالفضل (ع) روستای حسین آباد بخش بهمن برگزار شد با گرامیداشت یاد خاطره شهیدان رجایی و باهنر ،  افزود:  در ۵۵ ماه اول دولت یازدهم تا قبل از نقض برجام توسط آمریکا شاخص‌های اقتصادی کشور در حال رشد بود و شرایط خوبی داشتیم اما دشمنان نظام تحمل توسعه جمهوری اسلامی را ندارند.

وی ادامه داد: در شرایط جدید که شرایط سختی برای کشور است مسئولان باید با مردم همدل باشند و در جهت هم افزایی حرکت کنیم و  قدم‌هایی برداریم تا از وابستگی کشور به بودجه‌های نفتی فاصله بگیریم، اگرچه در کوتاه مدت این کار دشوار است، اما شرایط ایجاد شده بهترین موقعیت برای تمرین کاهش وابستگی به خام فروشی نفت است.

فداکار باتاکید بر تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و ارائه راهکار برای حل مشکلات، ادامه داد: ظرفیت ابرکوه نسل جوان این شهرستان است و با وجود برخی کمبودها در رابطه با  زیرساخت‌ کارهای ارزشمندی در این شهرستان انجام شده است.

معاون استاندار یزد بابیان اینکه تلاش دشمن برای از بین بردن امید در میان مردم است، اظهار کرد:باید نشان دهیم که می توانیم با مقاومت و صبوری آینده کشور را بسازیم و مشارکت مردم در انجام پروژه‌ها نشان از درک و موقعیت شناسی آنان از شرایط کشور دارد .

فرماندار ابرکوه هم در این نشست گفت: در طول ۶ سال فعالیت دولت تدبیر بزرگترین و شاید یکی از مشهودترین کارهای دولت مهار تورم بوده که بنا به اقتضای کشور مسائل متعددی را به وجود آورده است.

محمد کاظمی نسب افزود: در این دولت تدبیر ثبات اقتصادی حاکم شد و موجب اتفاقات خوبی شد و کمک کرد که شرایط بین المللی برای ایران سامان یابد و در کنار تعاملات، اتفاقات خوبی برای کشور رقم خورد که در سایه آن پر شدن صندوق توسعه ملی بود.

وی با بیان اینکه در یک سال و نیم گذشته خروج آمریکا از برجام چالشهای اساسی برای کشور ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: در سایه مقاومت مردم و همراهی صبورانه آنان با نظام، دولت و  مقام معظم رهبری و اتخاذ سیاست‌های اصولی دولت در حوزه های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، توطئه های دشمنان نقش بر آب می شود.

کاظمی نسب با اشاره به مشکلات اقتصادی، یادآور شد:  امیدواریم که ثبات به بازار برگردد و این گردنه سخت پر چالش که استکبار جهانی به وجود آورده را پشت سر گذاشته و شاهد استحکام پیش از بیش نظام با همدلی مردم و مسئولان باشیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته اتفاقات خوبی برای رشد و توسعه شهرستان ابرکوه رقم خورده که تأمین اعتبار برای ادامه ساخت راه آهن مسیر شیراز از مهمترین تصمیمات دولت برای استان و شهرستان ابرکوه بوده است.

فرماندار ابرکوه همچنین، اختصاص  ۱۵ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده به دهیاری ها و شهرداری ها، توزیع ۲۶ میلیارد تومان اعتبار سالانه تملک و دارایی ها ، تخصیص اعتبارات تعادل بخشی و جبرانی به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان و در مجموع حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتباراتی ابرکوه را بخشی از تحولات مالی برای این شهرستان برشمرد که با وجود تنگنای مالی دولت صورت گرفته است.بخشدار بهمن هم با اشاره به بودجه‌هایی که به دهیاری‌ها اختصاص یافته، گفت:  مشارکت دهیاری ها در پروژه های عمرانی پررنگ شده و در هفته دولت  ۱۹ پروژه از اعتبارات دهیاری ها در این بخش به بهره برداری رسیده است .

محمد علی اکرمی تصریح کرد: در بخش بهمن خدمات برخی ادارات ارائه نمی شود، ضعیف بوده و یا به صورت چند روز در هفته انجام می شود که با توجه به این کمتر توسعه یافته بودن این بخش ایجاد اداره و یا نمایندگی برای اتقاء خدمات به شهروندان ضروری است.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان ورزش استان یزد هم در این نشست تصریح کرد: بخش بهمن ، قطب ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان یزد است.

سید احمد هاشمی ادامه داد: ابرکوه پارسال میزبان ۲ تیم ورزشی ملی، هندبال نوجوان و تیم ملی والیبال ساحلی کشور بود و  ۶ زمین چمن در روستاهای شهرستان ابرکوه طی ۲سال گذشته به بهره برداری رسیده که در ارتقاء شاخص های ورزشی این شهرستان موثر بوده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/ ۶۰۱۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =