۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83454634
۰ نفر
لرستان ظرفیت قابل توجهی در تربیت چهره ماندگار دارد

خرم‌آباد- ایرنا- استاندار لرستان گفت: لرستان دارای ظرفیت قابل توجهی در تربیت چهره های موفق و ماندگار دارد.

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز سه شنبه در نخستین آئین تجلیل از چهره های ماندگار لرستان در اتاق بازرگانی خرم آباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر بیان کرد: افراد الگو و اسوه افرادی هستند که در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می کنند و هفته دولت فرصتی برای بررسی بیشتر این شخصیت های ماندگار است.

وی با اشاره به اقدام ارزشمند تجلیل از چهره های ماندگار لرستان افزود: این شخصیت ها افرادی هستند که در دوران پربرکت خود، منشا خدماتی ارزشمند بودند.

خادمی اظهار داشت: وراثت در شکل گیری شخصیت  انسان ها تاثیرگذار است و از طرفی محیط و پشتکارافراد نیز از عوامل تاثیرگذار بر شخصیت افراد است.

وی ادامه داد: تلاش و کوشش و استعداد های فردی و شاخص های اجتماعی قابل توجه است اما محیط بسیار مهم است.

خادمی عنوان کرد: برخی افراد مهاجرت می کنند تا به محیط سالم دستیابی داشته باشند، جوامعی که دارای آزادی اندیشه، تفکر، نقد هستند به شکوفایی استعدادها و شکل گیری شخصیت های بزرگ دسترسی دارند.

وی اضافه کرد: جوامعی که انسان های موفق را تشویق و تقویت می کنند و به ارزش ها اهمیت می دهد و هویت شناخته شده و قوی دارد افراد موفق را پرورش می دهد.

استاندار لرستان با بیان اینکه باید محیط را به ان استانداردها برسانیم و فضا را برای رشد این افراد فراهم کنیم، گفت: حرکت امروز  و برگزاری این جلسه پاسخی به این سئوال است و جامعه ای که افراد بزرگ را تجلیل می کند خواهان پرورش این افراد است.

وی افزود: پیام این جلسه به این بزرگان خیلی کمتر از به پیام به جوانان است که جامعه در حال آماده سازی برای رشد و پرورش این افراد است.

خادمی ادامه داد:در لرستان باید به دنبال ایجاد محیطی سالم و فرهنگی برای پرورش بزرگان باشیم و محیطی باز، پر رقابت و آزادی کسب و کار و فعالیت اقتصادی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: فرهنگ ما بخش عمده ای از این ظرفیت ها را دارد اما نقاط ضعفی نیز داریم باید به سرعت در پیرایش و حذف نقاط ضعف اقدام کنیم.

در نخستین آیین تجلیل از چهره های ماندگار لرستان که به همت اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، ۴ چهره ماندگار این استان، آیت الله عباسعلی صادقی، مظفر افشار، حاج علی احمد چرخکار، حاج محمد کاظم صدیق  در حوزه های صنعت، اجتماعی، فرهنگ و بازرگانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

۷۲۷۴/۷۲۶۴/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =