شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی، دام، طیور و صنایع وابسته در اردبیل برپا شد

اردبیل- ایرنا - شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی، دام، طیور و صنایع وابسته سه‌شنبه در محل دائمی نمایشگاه‌های اردبیل برپا شد.

به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه چهار روزه، ۶۰ واحد تولیدی از استان‌های تهران، اردبیل، آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، زنجان، البرز، خراسان رضوی، همدان، سمنان، اصفهان و خوزستان شرکت کرده‌اند.

در این نمایشگاه محصولاتی از قبیل ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی، نهاده‌های دامی و کشاورزی، ماشین‌آلات و تجهیزات آبیاری و تهیه خوراک دام، طیور و آبزیان  و صنایع وابسته کشاورزی عرضه شده است.

فعالان و علاقه‌مندان بخش کشاورزی در مدت برپایی این نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۱۶ الی ۲۲ از غرفه‌های تخصصی دایر شده بازدید کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به تولید بیش از ۴.۵ میلیون تن انواع محصول کشاورزی، دامی و باغی در این استان گفت: استان اردبیل به علت تنوع اقلیمی یک کشور کوچک و کامل در عرصه کشاورزی محسوب می‌شود.

خلیل نیکشاد افزود: حدود ۲۳۰ هزار هکتار از ۷۷۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان اردبیل آبی است و در اغلب مناطق این استان بیشتر محصولات زراعی و باغی تولید می‌شود.

وی تعداد بهره‌برداران بخش کشاورزی استان اردبیل را ۱۲۰ هزار نفر اعلام و بیان کرد: ۲۹ درصد مشاغل استان در حوزه کشاورزی ایجاد شده و بالای ۳۵ درصد از تولید ناخالص استان مربوط به بخش کشاورزی استان است.

نیکشاد خواستار استفاده کشاورزان استان اردبیل از آخرین یافته‌های علمی و تجهیزات و ماشین‌آلات روز در تولید محصولات کشاورزی شد و گفت: رویکرد سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از فناوری‌ها و روش‌های نوین در تولید محصول است.

وی افزود: ۳۲ گونه محصول کشاورزی در استان تولید می‌شود که ۴۰ درصد آنها به صورت محصول پاک روانه بازار مصرف می‌شود.

۱۹۰۵/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =