لزوم استمرار استعدادیابی در جشنواره‌ها و برنامه‌های هنری

تهران – ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم استمرار استعداد یابی در برنامه‌ها و فضاهای هنری تأکید کرد و گفت: استعدادهای هنری به عنوان سرمایه های ملی کشور محسوب می شوند که باید از آنها همه جانبه حمایت شود.

سیدعباس صالحی سه شنبه شب در حاشیه آیین پایانی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ گفت.

وی با اشاره به برگزاری این رویداد هنری اظهارداشت: این جشنواره درشرایطی برگزار می‌شود که گروه‌های سنی مختلف درآن حضور پیدا کرده و پیونددهنده جریان میان‌نسلی، میان گروه سنی نوجوانان و جوانان با استادان شناخته شده موسیقی این سرزمین هستند بنابراین بطور یقین پس از جشنواره با دبیراین رویداد گفتگو می شود تا به صورت‌ جدی‌تر مباحث مربوط به این جشنواره را به شکل جزئی‌تری با بررسی کنیم.

استعدادهای هنری سرمایه های ملی کشور هستند

به گفته وی معرفی استعدادها در فضای فرهنگ و هنر کشور با بصورت مستمر ادامه پیدا کرده و در این حوزه شرایط ویژه‌ای را ایجاد تا این استعدادهای برجسته از طریق معرفی رسمی و یا حتی غیررسمی به تشکیلات منسجمی دست پیدا کنند.

صالحی اضافه کرد: این‌ها بطور قطع یقین سرمایه‌های ملی ما محسوب شده که باید به شکل ویژه‌تری از آنها حمایت کرده و به دنبال طرح‌ها و ایده های منسجم‌تری در این حوزه باشیم.

به دنبال راه‌ها و افکار جدید برای افزایش بودجه جشنواره

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی‌بر چگونگی افزایش بودجه این دوره از جشنواره موسیقی جوان، خاطرنشان کرد: به نظر می‌آید درباره افزایش بودجه جشنواره باید به دنبال راه‌ها و افکار جدیدی باشیم و به طور طبیعی در این بخش سرمایه‌گذاری تنها بخشی از کارهایی است که باید در قالب این مجموعه صورت بگیرد.

صالحی افزود: به همین منظور ما طی روزهای آینده بلافاصله جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا نسبت به افزایش بودجه جشنواره اقدامات لازم و برنامه‌ریزی‌ها را انجام دهیم.

تصویب قانون موسوم به ۱۰ درصدی به کجا رسید؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درپاسخ به سئوال خبرنگاران درباره تازه‌ترین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درمقابل اعتراض پدیدآورندگان آثار موسیقایی به تصویب قانون موسوم به ۱۰ درصدی، پاسخ این سوال را به زمان دیگری موکول کرد.

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از۵ مرداد تا ۵ شهریور سال جاری در تالار رودکی برگزارشد.

آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، سه شنبه شب با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان فرهنگی و هنری، اعضای هیأت داوران سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار وحدت برگزار و معرفی ۱۱۰ برگزیده و اجراهای موسیقی جوان به کار خود پایان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =