پنجمین جشنواره تئاتر کوتاه خراسان شمالی برترین‌های خود را شناخت

بجنورد- ایرنا- پنجمین جشنواره تئاتر کوتاه (جوان) خراسان شمالی، با معرفی آثار و هنرمندان برتر، سه‌شنبه‌شب در مجموعه فرهنگی هنری گلشن بجنورد پایان یافت.

به گزارش ایرنا در این جشنواره که به مدت ۲ روز برگزار شد ۱۳ نمایش منتخب از هنرمندان جوان شهرستان‌های مختلف استان به رقابت پرداختند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر کوتاه (جوان) خراسان شمالی با اشاره به نشاط، پویایی و جوانی که در مدت برگزاری این جشنواره نمایان بود، اظهار داشت: عملکرد دست‌اندرکاران و مسئولان انجمن هنرهای نمایشی در استان و شهرستان‌ها شایسته تقدیر ویژه است.

حسین فرخنده بیان کرد: این جشنواره فرصتی برای جوانان ایجاد می کند تا مخاطبان عام و حتی خاص، هنرمندانی را که تاکنون ندیده‌اند، بر روی صحنه ببینند و اگر بخواهیم آینده تئاتر استان را ببینیم در آینه همین جشنواره تا حدودی به آن می‌رسیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، اظهار داشت: در این جشنواره علاوه بر حضور افراد جوان و نوجوان، شاهد اندیشه‌های جوان هم بودیم که برای ارائه سبک متفاوت، تلاش بسیاری انجام داده بودند.

فرخنده، با اشاره به رقابت گروه های شهرستانی اظهار داشت: با تدبیر انجمن هنرهای نمایشی می توان فرصت عرض اندام عادلانه را برای شهرستان‌ها فراهم کرد و شاهد توسعه متوازن هنر تئاتر در استان بود.

وی همچنین از برگزاری جشنواره استانی تئاتر خراسان شمالی بعد از ایام محرم خبر داد.

معرفی آثار و هنرمندان برتر 

به گزارش ایرنا هیات داوران این جشنواره پس از تماشای تمامی آثار حاضر در جشنواره و بررسی و تبادل نظر پیرامون این آثار، در طراحی پوستر و بروشور با قدردانی از محمد کریمی مقدم به خاطر حمایت از جوانان عرصه تئاتر استان، دیپلم افتخار بخش طراحی پوستر و بروشور را به نمایش از کامرون به کانزاس، و جایزه نقدی خود را به فاطمه خرمی برای طراحی پوستر و بروشور نمایش عصیان موسیقی اهدا کرد و حمید ایزانلو برای نمایش عصیان لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد اما در این بخش هیات داوران هیچ برگزیده ای نداشت.

طراحی لباس

در طراحی لباس دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مریم نوروزی طراح لباس نمایش عصیان اهدا شد و در بخش طراح گریم هم هیات داوران هیچ انتخابی نداشت.

طراحی صحنه

محدثه زارع در بخش طراحی صحنه لوح تقدیر و جایزه نقدی برای طراحی صحنه نمایش از کامرون به کانزاس دریافت کرد و همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش مکعب امیررضا فدایی اهدا شد.

نویسندگی

لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش نیز به نویسنده نمایش دخت کماندار، طاهره شاددل رسید و دیپلم افتخار و جایزه نقدی نیز به نویسنده نمایش بیرون جاده، علی سعادتی اهدا شد.

 بازیگر زن

در این بخش جشنواره شهره قربانی به عنوان بازیگر نخست موفق به دریافت دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای نمایش بیرون جاده شد و لوح تقدیر و جایزه نقدی بازیگر دوم منتخب نیز برای نمایش از کامرون به کانزاس به تینا صامی رسید و همچنین لوح تقدیر و جایزه نقدی سومین بازیگر منتخب نیز به بازیگر نمایش کما، محبوبه آقایی اهدا شد. 

بازیگر مرد

 بازیگر اول مرد این جشنواره امیرحسین فرید بود که برای بازی در نمایش فاخته موفق به دریافت دیپلم افتخار و جایزه نقدی شد، دومین بازیگر برگزیده امیر سهامی فاروج بود که در نمایش کاکتوس با روبان قرمز به ایفای نقش پرداخت. جایزه نقدی و لوح تقدیر سومین برگزیده این بخش نیز به امیر حصاری برای بازی در نمایش از کامرون به کانزاس رسید.

 کارگردانی

 لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به محدثه زارع برای کارگردانی نمایش از کامرون به کاندای رسید و دومین برگزیده این بخش نیز به کارگردان نمایش بیرون جاده، امیر سهامی فاروج اهدا شد.

به گزارش ایرنا ۳۴ گروه از شهرستان های خراسان شمالی در این جشنواره حضور داشتند که از بین آثار آنها ۱۳ اثر برای اجرا در جشنواره انتخاب شده بود.

هیات داوران پنجمین جشنواره نمایش های کوتاه (جوان) خراسان شمالی متشکل از محمد شاکری، علیرضا صمدی شادلو و زکریا شیرمحمدزاده بود.

ب/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =