وزیر دادگستری: مبارزه با قاچاق برای حمایت از تولید داخلی ضروری است

اردبیل- ایرنا- وزیر دادگستری مبارزه با قاچاق برای حمایت از تولید داخلی را ضروری دانست و گفت: این مبارزه به معنای کمک به امر اشتغال و تولید بیشتر در داخل کشور است.

سیدعلیرضا آوایی  سه شنبه در حاشیه بازدید از چند طرح صنعتی در حال احداث در استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: تاثیر مبارزه با قاچاق در امر حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید خیلی مهم است چرا که کالاهای قاچاق به هر میزانی که وارد کشور شود، کارگران ما را بیکار و کارخانه‌های ما را تعطیل می‌کند.

وی که به عنوان نماینده دولت برای حضور در برنامه‌های هفته دولت در سفری دو روزه به استان اردبیل آمده است، بیان کرد: مبارزه بی امانی در زمینه مقابله با قاچاق با عمق و گستره خوب شروع شده است.

آوایی خواستار دقت و ایجاد حساسیت در امر مبارزه با قاچاق شد و با بیان این که افراد نباید به ناحق در معرض قاچاق قرار گرفته، بی آبرو شده و متهم شوند، اظهار کرد: مبارزه توام با قاچاق و فساد بسیار لازم است.

وی تاکید کرد: در کنار مبارزه با قاچاق و فساد، احتیاط هم ضروری است و نباید به انگیزه مبارزه با قاچاق و فساد و در اثر بی دقتی، به کسی ظلمی شود که اگر این گونه شود، اثر کار را از بین خواهد برد.

وزیر دادگستری همچنین با اشاره به همراهی مثال زدنی مجموعه قضایی استان اردبیل با مسئولان دستگاه‌های اجرایی این استان گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های هر دو قوه حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری است و بر همین اساس انگیزه‌ متولیان قضایی استان اردبیل مثل خادمان مجموعه دولت در این استان است.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذار وقتی می‌خواهد در جایی کار کند، باید احساس امنیت و حمایت کند و مطمئن باشد که سر کمترین مساله، کمترین مزاحمتی برای او ایجاد نمی‌شود و این حمایت در استان اردبیل در سایه تعامل مدیران دستگاه‌های دولتی و قضایی کاملا مشهود است.

وی وحدت و همدلی موجود در بین مسئولان استان اردبیل را موجب تسهیل در ایجاد احساس امنیت و حمایت در بین سرمایه گذاران استان ارزیابی کرد و افزود: به همین علت همه سرمایه گذاران استان با انگیزه، نشاط و امید در صدد ایجاد اشتغال و رونق تولید هستند.

وزیر دادگستری که به عنوان نماینده ویژه دولت برای حضور در برنامه‌های هفته دولت به استان اردبیل سفر کرده از فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر بازدید کرده و برای رایزنی در خصوص حل مشکلات مربوط به تامین تجهیزات خط تولید و نیز منابع مالی مورد نیاز این طرح قول مساعد داد.

خط تولید جدید کارخانه آرتاویل‌تایر که در نزدیکی شهر اردبیل و با صرف ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی و ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داخلی در حال احداث است، پس از راه‌اندازی در پاییز امسال قادر است ۲۰ هزار تن دیگر به مجموع ۳۰ هزار تن محصول لاستیک قبلی این واحد صنعتی اضافه کند.

وزیر دادگستری در ادامه سفر خود همچنین از یک واحد پتروشیمی تولیدکننده محصولات پلاستیک صنعتی و نیز واحد تولیدکننده انواع کفپوش‌های صنعتی که توسط بخش خصوصی در شهرستان نمین در حال احداث و تکمیل است، بازدید کرده و بر حل مشکلات این واحد صنعتی به منظور تسریع در فرایند بهره‌برداری قول مساعد داد.

۱۹۰۵/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =