خطای انسانی، علت نیمی از تصادفات موتورسواران اسفراینی  

 بجنورد - ایرنا - بیش از نیمی از تصادفات موتورسواران در شهرستان اسفراین به دلیل برخورد با جسم  ثابت است که علت آن خطای انسانی است. 

 به گزارش ایرنا رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اسفراین روز سه شنبه در همایش ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت در این شهر اظهار داشت: ناتوانی راکبان موتورسیکلت در کنترل وسیله نقلیه، مهم‌ترین دلیل بروز این سوانح است که می‌توان با رفع این نقص، آمار تصادفات و کشته شدگان این بخش را کاهش داد.

سرگرد محمود صمدی با اشاره به نقش مهم استفاده از کلاه ایمنی در کاهش صدمات تصادفات موتورسواران گفت: استفاده از کلاه بیش از ۹۰ درصد صدمات جدی به سر را کاهش می دهد.

وی با تاکید بر نقش فرهنگ سازی در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: استفاده از کلاه ایمنی یک معروف است که باید گسترش یابد.
به گفته فرمانده انتظامی اسفراین در ۵ ماهه نخست امسال ۷۹ مورد تصادف درون شهری با ۹۳ مجروح و ۲ کشته در این شهرستان روی داده است.
در پایان این همایش که با همکاری شهرداری و راهنمایی و رانندگی با هدف تعالی فرهنگ ترافیک، رعایت قوانین این حوزه و پیشگیری از حوادث رانندگی در سطح شهر با حضور عده ای از موتورسواران برگزار شد، به شماری از موتورسواران به قید قرعه کلاه ایمنی اهدا شد.
مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

۵۱۳۲/۷۱۸۹ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =