۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۰
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83454584
۰ نفر

برچسب‌ها

ششمین المپیاد ورزشی بسیج خواهران کشور در دامغان پایان یافت

سمنان- ایرنا- ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی پایگاه‌های استعدادیابی بسیج خواهران کشور، با عنوان جام اقتدار، در دامغان با اعلام تیم‌های برتر به کار خود پایان داد.

فرمانده سپاه ناحیه دامغان عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: المپیاد استعدادیابی ورزش بسیج کشور با عنوان جام اقتدار در بخش خواهران از چهارم شهریور به مدت ۲ روز در دامغان با حضور ۳۱ استان کشور پیگیری شد که در پایان این رقابت ها در رشته تکواندو تیم‌های استان‌های مازندران، خوزستان و اردبیل به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

سرهنگ سعید تقی پور  ادامه داد: استان همدان در رقابت‌های کاراته قهرمان شد، آذربایجان شرقی مقام دوم را کسب کرد و کرمانشاه سوم شد.

وی اظهار داشت: استان‌های اصفهان، خوزستان و مرکزی به ترتیب بر سکوهای اول تا سوم مسابقات تیراندازی با تپانچه بادی ششمین المپیاد ورزشی خواهران بسیجی کشور ایستادند.

وی افزود: ورزشکاران بسیجی استان یزد در رشته تیر و کمان مقام نخست را کسب کرده و تیم‌ استان‌های اصفهان و بوشهر بر سکوهای دوم و سوم این مسابقات ایستادند.

تقی پور تصریح کرد: تیم دختران جودوکار استان اصفهان در این رقابت ها بر سکوی نخست ششمین المپیاد ورزشی بسیجیان خواهر کشور ایستادند و جودوکاران استان‌های تهران و آذربایجان شرقی به ترتیب مقام دوم و سوم این رقابت‌ها را به دست آوردند.

وی اضافه کرد: در رقابت های رشته دو و میدانی نیز تیم استان همدان اول و استان‌های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی به ترتیب دوم و سوم شدند.

تقی پور تصریح کرد:ششمین دوره المپیاد ورزشی بسیجیان خواهران کشور در دامغان با حضور ۸۰۰ بسیجی در ۶ رشته تیراندازی با تپانچه بادی، جودو، کاراته، تیراندازی با کمان، تکواندو و ووشو برگزار شد. 

وی افزود: مسابقات المپیاد ورزشی به عنوان یادواره ۹۲ هزار شهید بسیجی جام اقتدار برگزار شد و ۱۵۰ داور کار قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند.

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: خواهران ورزشکار بسیجی استان خراسان شمالی در پایان رقابت ها، جام اخلاق ششمین المپیاد ورزشی پایگاه‌های استعدادیابی سازمان ورزش بسیج کشور را به دست آوردند.

پیش از این، یازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی پایگاه‌های استعدادیابی بسیج کشور در بخش برادران در پنج رشته ورزشی با شرکت یک هزار و ۲۰۰ ورزشکار از یکم شهریور به مدت چهار روز به میزبانی دامغان برگزار و نفرات برتر مسابقات مشخص شدند. 

شهرستان دامغان دارای ۱۸ قشر، ۱۰۵ پایگاه بسیج و ۳۰ هزار بسیجی سازمان یافته است. این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت دارد.

۹۸۵۶/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط