۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۱
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83454580
۰ نفر

برچسب‌ها

ایمن سازی محور کرج - اشتهارد در دستور کار است

کرج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه جاده کرج - اشتهارد حادثه خیز و کم عرض است،گفت: بهسازی، تعریض و ایمن سازی این محور در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، علی درویش پور روز سه شنبه درآیین افتتاح پروژه گازرسانی به روستای قشلاق گنگ اشتهارد ، افزود: عرض کم محور کرج - اشتهارد  سبب حوادث رانندگی منجر به فوت در این محور می شود که با توجه به اهمیت موضوع این مهم به جد دنبال می شود.

وی ادامه داد: یکی از رویکردهای جدی  در استان البرز رسیدگی به حوزه روستاها است؛ چون به دلیل عواملی مانند عدم پایداری در سیستم تولید  یا عدم اشتغال روستایی شاهد مهاجرت بالا از روستاهای استان به شهرهای آن بودیم.

معاون استاندار البرز با تاکید بر اینکه  اکنون رشد شهرنشینی در البرز ۹۲.۶ درصد است، گفت: آمار شهرنشینی در استان بالا است باید تلاش کنیم تا با اقداماتی مانند ایجاد پروژه های اشتغال زایی روستایی مانع از مهاجرت روستاییان شویم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: خوشبختانه سال گذشته بالغ بر ۱۶۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی یا نرخ ۶ درصد برای انجام پروژه های روستایی به متقاضیان روستای استان البرز واگذار شد، در این قالب پرداخت ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات با بهره بانکی ۸ درصد را نیز داشتیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه و بهره برداری در البرز باید افزایش یابد، بیان داشت: البرز ظرفیت های خوبی در کشاورزی، صنعت و گردشگری دارد و برای شکوفایی این استان شبانه روزی باید کار کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه برای توسعه و رونق تولید البرز از همراهی همدلی نماینده ولی فقیه در استان بهره مند هستیم، افزود: دستگاه های اطلاعاتی، قضایی، نمایندگان این استان در مجلس و دستگاه های اجرایی نیز این همکاری را دارند.

درویش پور گفت: در یکی از استان های جنوبی کشور که از لحاظ وسعت و جمعیت قابل توجه است پروژه های هفته دولت در کل ۵۰۰ میلیارد تومان است؛ در حالی که رقم پروژه های بخش دولتی و خصوصی این ایام تنها در شهرستان اشتهارد بالغ بر ۵۳۳ میلیارد تومان بوده است.

وی با این توضیح که رشد اعتبارات عمرانی البرز در سال جاری بیش از ۱۵ درصد بوده است، تاکید کرد: میانگین کشوری در این خصوص برابر ۱۱ درصد است، که جزء سه استان برتر کشور در رشد اعتبارات بوده ایم.

پیگیری موضوع بیمارستان نیمه تمام  شهرستان اشتهارد از دیگر موضوعاتی بود که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز خبراز تلاش های ویژه دراین زمینه داد.

۸۰۲۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =