۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۷
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 83454575
۰ نفر

برچسب‌ها

تیراندازی در خرمشهر روند کاهشی گرفت

آبادان - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی خرمشهر گفت: با اجرای طرح جمع آوری سلاح و مهمات شاهد کاهش ۴۶ درصدی تیراندازی در این شهرستان هستیم.

به گزارش ایرنا سرهنگ همت علی ترکارانی عصر سه شنبه در نشست شورای اداری در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر از رشد ۱۵۴ درصدی کشف سلاح در خرمشهر طی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و گفت: در پنج ماهه امسال با رشد ۱۵۴ درصدی کشف سلاح ، نیروی انتظامی به موفقیت مهمی در کاهش تیراندازی دست یافت.

وی به تشریح عملکرد این نیرو در برخورد با سارقان در خرمشهر پرداخت و اظهار داشت: طی امسال پنج باند سارق منزل، چهار باند سارق سیم برق دستگیر شدند همچنین چند شرکت هرمی و کلاهبرداری نیز به دام افتادند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز در این نشست به تشریح پروژه مهر پرداخت و گفت: همه دستگاه های اجرایی موظف اند در پروژه مهر مشارکت کنند.

کورش مودت گسترش مدارس غیرانتفاعی و هیات امنایی را از راهکارهای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت در نظام آموزشی بیان کرد و گفت: آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند این بار مسئولیت را به دوش بکشد لذا بخش خصوصی و مشارکت مردم می تواند به پیشبرد اهداف نظام آموزشی کمک کند.

مدیر آموزش و پرورش خرمشهر نیز در این نشست جمعیت دانش آموزی این شهرستان را ۴۳ هزار نفر عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش خرمشهر دارای سه هزار معلم و ۴۳ هزار نفر دانش آموز است.

ناصر علی فر کمبود نیروی خدماتی را از مشکلات عمده آموزش و پرورش خرمشهر عنوان کرد و گفت: کمبود ۱۲۰ نیروی سرایدار باعث به سرقت رفتن اموال برخی از مدارس شهرستان خرمشهر شده است.

 به گزارش ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در ستاد اربعین حسینی در مرز شلمچه گفت: تا کنون اقدامات خوبی برای آماده سازی زیرساخت های اربعین حسینی در مرز شلمچه انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوبی نرسیده ایم. 

 مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر نیز در این نشست با اعلام  برآورد خسارت های ناشی از سیل به بخش کشاورزی این شهرستان گفت: تاکنون ۴۵۰ فقره پرونده در خرمشهر اعلام خسارت شده که از این تعداد ۳۲۰ پرونده مورد تایید شهرستان قرار گرفت و به مرکز استان ارجاع داده شد.

محمد مطرودی افزود: سیل به ۲ هزار هکتار از مزارع خرمشهر خسارت وارد کرد.

 ۷۱۰۰/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =