نخستین «نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم» برگزار می‌شود

تهران – ایرنا – دبیر نخستین «نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم» از برنامه ریزی برای برگزاری این نمایشگاه از ۲۵ تا ۲۸ شهریورماه جاری در گذرگاه بلوار کشاورز تهران خبرداد.

محمود نیکو عصر سه شنبه با بیان اینکه، نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۲۵ تا ۲۸ شهریورماه جاری در بلوار کشاورز تهران برگزار می شود افزود: این نمایشگاه فرصتی فراهم می کند تا عموم مردم با محصولات و دستاورد شرکت‌های فناور بیشتر آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه ترویج و اطلاع رسانی درباره فناوری های روز برای عموم مردم اهمیتی ویژه دارد، ادامه داد: در این راستا «پویش ملی فناوری های دانش بنیان و مردم» آغازگر حرکت هایی برای فرهنگسازی در این حوزه شده است.

دبیر نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم گفت: با برگزاری این نمایشگاه برای نخستین بار، علاوه بر ترویج در حوزه علم و فناوری شاهد بازارسازی برای محصولات دانش بنیان خواهیم بود و در این نمایشگاه شرکت های دانش بنیان محصولات و دستاوردهای خود را نمایش می دهند.

وی همچنین درخصوص مدل برگزاری این نمایشگاه نیز بیان کرد: مدل برگزاری نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم به صورت B۲C است، یعنی ارتباط و تعامل تولیدکننده اصلی و مصرف کنندگان اصلی به صورت مستقیم ایجاد می شود.

به گفته دبیر نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم، برگزاری این نمایشگاه علاوه بر آشنایی و معرفی محصولات دانش بنیان زمینه را برای رونق بازار آنها فراهم می کند.

وی همچنین درباره محل برپایی این نمایشگاه ابراز کرد: فضای گذرگاه بلوار کشاورز تهران به عنوان مکان برپایی نمایشگاه انتخاب شد زیرا این محدوده بعنوان یکی از مکان های پرتردد، همچنین دارای مراکز دولتی و عمومی بسیاری است.

دبیر کل «پویش ملی فناوری های دانش بنیان و مردم» ادامه داد: البته فرصتی نیز برای شرکت های فناور فعال در حوزه تجهیزات پزشکی فراهم شده زیرا از بیمارستان ها و مراکزی که اطراف بلوار هستند برای بازدید دعوت شده است.

نیکو در ادامه گفت: شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها از تمام حوزه های علمی و فناوری می توانند در نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم حاضر شوند و سطح فناوری نیز آزاد است.

به گفته وی، کارگاه های آموزشی در حوزه فناوری برای عموم مردم همزمان با نمایشگاه برگزار می شود تا با حضور اساتید برجسته اطلاعات و آگاهی مردم از فناوری های پرکاربرد افزایش یابد. در پایان نیز به تعدادی طرح و محصول برگزیده از نگته مردم و انتخاب دبیرخانه جوایزی اهدا می شود.

نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم ۲۵ تا ۲۸ شهریور ماه سال جاری در محل بلوار کشاورز تهران برگزار می شود، شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و واحدهای فناور تا ۲۰ شهریور ماه جاری برای ثبت نام و حضور در نمایشگاه فرصت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =